Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jaki smartfon wybrać w przedłużeniu abonamentu ?

Polecane komputery, laptopy, konfiguracje, podzespoły, podkręcanie, internet i inne.
Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#1 Jaki smartfon wybrać w przedłużeniu abonamentu ?

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 18 lis 2016, 14:33

W przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać smartfona do przedłużenia abonamentu w sieci komórkowej.

Moglibyście polecić modele, które w abonamencie za 50 zł (lub nieco większym) kosztują np:

- do 300 zł
- do 500 zł

W ostateczności może też być przedział do 850 zł.

Chodzi o to z jakiej firmy smartfony polecacie w tych przedziałach cenowych oraz jakie modele z danej firmy.

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#2 Jaki smartfon wybrać w przedłużeniu abonamentu ?

Nieprzeczytany postautor: Borys » 19 lis 2016, 12:31

Jak ktokolwiek ma Ci polecić model, skoro nie podałeś ani sieci w której jesteś ani funkcjonalności, z której korzystasz ?

Tu masz dobrą stronę:

http://www.telepolis.pl/ (selekcja parametrów)
http://www.ceneo.pl/ (opinie użytkowników)

Testy:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... ecane.html

Dla mnie topienie sporej kasy w telefon jest bez sensu, technologia idzie naprzód, coraz to nowe bajery. Po dość krótkim czasie masz drogą przestarzałą zabawkę B-)
Zamiast stawiać na stabilność, to podkręca się parametry, które zużywają więcej energii.

Ode mnie rada - zwróć uwagę na pojemność baterii, pamięć RAM, płynność działania w opiniach.

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#3 Jaki smartfon wybrać w przedłużeniu abonamentu ?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 20 lis 2016, 23:24

Ja mam abonament 60 zł (34,99 abonament + 25,01 rata za telefon) w Orange. Wzięłam telefon Huawei P8 lite, przy podpisywaniu umowy dopłacałam tylko 19 zł. A telefon sobie bardzo cenię, nie mam na co narzekać, odkąd go mam (od maja) zaciął się tak naprawdę ze dwa, może trzy razy - a to się w każdym sprzęcie może zdarzyć. Bateria bardzo ładnie trzyma. Aplikacje chodzą bez zastrzeżeń. Jeśli chodzi o Huawei to może warto zerknąć na ten nowszy P9, ale szczerze nie wiem, czym on się różni i jakie ma opinie. :D

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#4 Jaki smartfon wybrać w przedłużeniu abonamentu ?

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 21 lis 2016, 17:42

Aktualnie jestem w sieci Play i płacę abonament za 49,99 zł.

Telefony, którego zakup w abonamencie rozważam, to:

Sieć ORANGE
W abonamencie za 69 zł mogę kupić Sony Xperię Z3 Compact za 419 zł lub Sony Xperię Z3 za 839 zł lub Samsung Galaxy A5 (2016) za 549 zł.
W tej samej sieci w abonamencie za 59 zł mogę kupić Huawei P8 Lite za 19 zł lub Samsung Galaxy J5 (2016) za 299 zł.
W tej samej sieci w abonamencie za 55 zł mogę kupić Samsunga Galaxy J3 za 49 zł.
W abonamencie za 50 zł mogę mieć Sony Xperię E5 za 149 zł.

Sieć PlusGSM
W abonamencie za 50 zł + ileśtam comiesięcznej raty za telefon mam w tej sieci możliwość wzięcia:
- Huawei P8 Lite LTE Dual SIM z 35 zł comiesięczną ratą za telefon (przez 2 lata)
- Huawei P9 Lite z comiesięczną ratą w wysokości 49,50 zł płatną przez 2 lata
- Samsung Galaxy J3 (2016) z comiesięczną ratą w wysokości 30 zł (przez 2 lata)
- Samsung Galaxy J5 (2016) z comiesięczną ratą w wysokości 41,25 zł (przez 2 lata)
- Samsung Galaxy A3 (2016) z comiesięczną ratą w wysokości 42 zł (przez 2 lata)
- Samsung Galaxy A5 (2016) z comiesięczną ratą w wysokości 60 zł (przez 2 lata)
- Samsung Galaxy A5 LTE z comiesięczną ratą w wysokości 43,50 zł (przez 2 lata)
- Samsung Xcover 3 z comiesięczną ratą w wysokości 30 zł
- Sony Xperia E5 - z ratą w wysokości 33 zł
- Sony Xperia M5 - z ratą w wysokości 55,50 zł przez 2 lata
- Sony Xperia XA z ratą w wysokości 45 zł

Sieć Play:
W abonamencie Play Formuła Solo S (50)

Huawei P8 Lite za 269 zł
Huawei P9 Lite za 699 zł
Samsung Galaxy A3 (2016) - 479 zł
Samsung Galaxy A5 (2016) - 679 zł
Samsung Galaxy S5 Neo - 729 zł
Samsung Galaxy J3 (2016) - 119 zł
Samsung Galaxy J5 - 169 zł
Samsung Galaxy J5 (2016) - 499 zł
Sony Xperia E5 - 429 zł
Sony Xperia M4 Aqua - 419 zł
Sony Xperia XA - 689 zł

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#5 Jaki smartfon wybrać w przedłużeniu abonamentu ?

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 02 gru 2016, 17:28

Tęczówka pisze:Źródło posta Ja mam abonament 60 zł (34,99 abonament + 25,01 rata za telefon) w Orange. Wzięłam telefon Huawei P8 lite, przy podpisywaniu umowy dopłacałam tylko 19 zł. A telefon sobie bardzo cenię, nie mam na co narzekać, odkąd go mam (od maja) zaciął się tak naprawdę ze dwa, może trzy razy - a to się w każdym sprzęcie może zdarzyć. Bateria bardzo ładnie trzyma. Aplikacje chodzą bez zastrzeżeń. Jeśli chodzi o Huawei to może warto zerknąć na ten nowszy P9, ale szczerze nie wiem, czym on się różni i jakie ma opinie. :D

Mając do wyboru Huawei P8 Lite, HTC Desire 626 i LG K10 wybrałem ten pierwszy czyli Huawei P8 Lite.
Jak narazie jestem zadowolony, bo mimo, że ma bardziej rozbudowaną funkcjonalność niż mój stary wysłużony Sony Xperia J, to obsługuje się model P8 z łatwością.
Aparat robi znacznie lepsze zdjęcia niż w moim starym Sony Xperia J, a co za tym idzie nie ma problemów z ostrością na zdjęciu nawet jeśli zostało ono wykonane przy oświetleniu żarówkowym zamiast przy świetle dziennym.