Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jaki samochód dla początkującego kierowcy?

Dział poświęcony motoryzacji.
Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#11 Jaki samochód dla początkującego kierowcy?

Nieprzeczytany postautor: salata » 26 wrz 2016, 22:54

Gratulacje ze zdania za pierwszym razem. Co do auta to wszytko zalezy od budzetu u podejscia. Najlepiej jakby ktos ogarniety ci pomogl. Jak wynajmiez mechanika, to musisz byc caly czas przy nim, bo niektorzy lubia sie dogadywac z komisami. Niestety 90% aut w komisach jest po powaznych przejsciach. Auto przekracza granice na Odrze i nie dosc, ze licznik sie zmiejsz, to icena jest o polowe mniejsza od sredniej niemieckiej. Z malych aut to znajomy ma Honde Jazz i sobie chwali.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#12 Jaki samochód dla początkującego kierowcy?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 26 wrz 2016, 23:04

No właśnie nie wiem czy nie lepiej by było brać od osoby prywatnej, ale to też różnie bywa. Ale jakoś komisy i giełdy samochodowe budzą we mnie odrazę, bo od razu pojawia mi się myśl o kręceniu licznika i innych różnych rzeczach, które mogą wyjść niedługo po zakupie.
Jak to jest ze sprawdzaniem tego numeru VIN przy kupnie samochodu? Bo czytałam gdzieś, że dzięki temu można teoretycznie sprawdzić historię samochodu.
U mnie w rodzinie panuje mania na Opel Vectra w kombi, ale ja nie chcę samochodu w kombi, bo zwyczajnie mi się nie podobają i są zbyt duże. Coś małego, czym trochę na początek się rozjeżdżę (byleby nie było to nic pokroju Tico :DD ), a potem będzie można inwestować w interesujący mnie porządniejszy sprzęt. <yes>

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#13 Jaki samochód dla początkującego kierowcy?

Nieprzeczytany postautor: Borys » 27 wrz 2016, 17:44

Ja bym na początek brał jakiś diesel wolnossący jak mercedes albo Volvo, przede wszystkim mają akceptowalną strefę zgniotu :P no i takim autem najlepiej nauczysz się jeździć. Trzeba poszukać, popytać znajomych/krewnych, czasem trafi się perła od sędziwego 1-2go właściciela.

Za kilka tys używane auta lepiej sprawdzone marki tanie w eksploatacji - przykładowo postawisz na Mazdę albo Toyotę, która zazwyczaj serwisowana jest najtańszych zamiennikach, potem tyle samo musisz zainwestować, zwłaszcza gdy w dodatku produkowane poza Japonią. Czyli Opel / Skoda ;)

Komisy najlepiej unikać. Co do sprowadzania auta, to najlepiej korzystać z usługi zakupu auta zagranicą (najczęściej mechanika); jedzie do Niemiec i przyjeżdża z kompletem dokumentów bez kręcenia ze sprawdzonym wozem. Minimalnie trzeba mieć te 15tys +

Najlepiej benzyniak, gaz+bezn jeśli naprawdę sporo jeździsz, a diesel+turbo to narażasz się na spory koszt.

mmarcin
Nowicjusz

#14 Jaki samochód dla początkującego kierowcy?

Nieprzeczytany postautor: mmarcin » 14 mar 2018, 11:39

A taki był mój pierwszy samochód. Malutki, wszędzie się zmieścił, co dla początkującego kierowcy jest dość ważne.

Obrazek