Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

mazda 6

Dział poświęcony motoryzacji.
morris
Użyszkodnik

#1 mazda 6

Nieprzeczytany postautor: morris » 20 sty 2017, 16:58

co sądzicie o tym aucie? ktoś z was ma albo miał któryś model mazdy? Przymierzam się do zakupu nie mialem okazji wcześniej żadną mazdą jeździć ale jakoś tak mi ta 6tka wpadła w oko, silnik 2,2, 150 km więc jest co wcisnąc a przy tym spalanie niskie 4,2-6,4 na sto to marzenie, teraz na mieście palę pewnie oś koło 8-9

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#2 mazda 6

Nieprzeczytany postautor: salata » 22 sty 2017, 19:16

Popytaj na wlasciwym forum (mazdaspeed.pl). Ogolnie mazda robi dobre auta o ile dany model byl robiony w Japoni. Mazda to kooperacja z fordem, ale mimo, ze wiele rozwiazan to fordowskich to mazda sama je troche modyfikuje. Z silnikami to loteria moze byc. Szczegolnie z ropniakami, gdzie jest filtr czastek stalych. W tych autach ludzie lubia z nim kombinowac i zle na tym wychodza. Ogolnie samochody w porządku, ale nie nalezy oczekiwac luksusu, bo to nie bmw, mercedes, czy audi. Sam ujezdzam troche wieksza z silnikiem 3,7 :P i na srednie spalanie nie narzekam, ale mam inne wymagania niz ekonomika jazdy.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#3 mazda 6

Nieprzeczytany postautor: Borys » 10 lut 2017, 22:47

Z tym spalaniem to wiesz... wiele zależy od dynamiki jazdy, przełożeń, hamowania skrzynią etc... a na wyższych obrotach - w końcu do tego stworzone te auta - lubią sobie spalić ;)
Podzielam zdanie salaty, nawet dużo starsze auto ale z Japonii (rzecz jasna serwisowana na oryginalnych częściach) jest niezawodne, no chyba że to diesel, wtedy eksploatacja potrafi nieźle zaboleć.
Jeśli masz możliwość - przetestuj audi A3/A4, by pozbyć się wątpliwości <ninja>

maxik
Nowicjusz

#4 mazda 6

Nieprzeczytany postautor: maxik » 02 mar 2018, 21:56

Obrazek

O 3 generacji piszesz? Piękne auto, miałem przez rok, sprzedałem ale z wielki m żalem bo to świetny samochód. Co mnie wkurzało to było trochę głośno przy większych prędkościach(tak jakby uszczelki w drzwiach nie trzymały syczącego powietrza). A tak to cycuś glancuś. Piękna sztuka.

bezkorol
Użyszkodnik

#5 mazda 6

Nieprzeczytany postautor: bezkorol » 07 mar 2018, 8:42

Mazda 6, jak mi się podobają te ich nowe sylwetki. Dynamiczne, agresywne. No fajne.

Marcin19
Nowicjusz

#6 mazda 6

Nieprzeczytany postautor: Marcin19 » 06 cze 2018, 18:03

Mazda 6 bardzo w porządku samochód. Chociaż, jeśli chodzi o markę, to kolega kupił sobie 3 z salonu. I właśnie pomimo tego, że nowa to miał problemy z nią :/