Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Dlaczego ludzie kłamią?

Co siedzi w ludzkich głowach? Czym się kierują? Co na nich wpływa? Odpowiedzi znajdziecie tutaj!

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#12 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 04 wrz 2016, 18:16

@TheShy
Polityka i religia, to tematy, których lepiej nie omawiać, nigdy nie kończy się to dobrze. :D Jedna osoba zaczyna przekonywać drugą do swoich racji i ciężko o kulturalną dyskusję. :D Ja omijam te tematy, tym bardziej, że polityką się nie interesuję. :)

Kiepsko z Tobą, na kłamstwach nigdy nie zbudujesz zdrowego związku, więc sam sobie wbijasz nóż w plecy. A przecież chętnych lasek na seks nie brakuje, więc po co okłamujesz niewinną osobę?
Twoje życie, Twój wybór.

@CriticalThinker
Ja+matematyka = NIE :D
Ogólnie zrozumiałam, ale jak zobaczyłam te macierze, to się trochę zlękłam. :P
Chociaż według mnie więźniowie kłamią, bo chcą być wobec siebie solidarni, i liczą na to, że jak będą się trzymać jednej wersji, to ich wypuszczą, skoro w końcu nie ma konkretnych dowodów.
Natomiast jeżeli są niezbite dowody, to żadna solidarność nie ma sensu.
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#13 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 04 wrz 2016, 19:00

@AngelSue

Niestety, do dziś dzień nie mam pojęcia po co to robiłem. Być może przez wpływ pierwszej kobiety w moim życiu, która lubiła kontrolować i musiałem wymyślać różne historyjki, zanim doszło do rozstania.
Jestem świadom, że krzywdzę nie tylko siebie, ale przede wszystkim drugą osobę, bo brak zaufania = brak związku. No bo jak miałby takowy funkcjonować :)
Zmieniam się na lepsze, jestem na dobrej drodze! ;)

P.S. jak się oznacza nick w poście tak jak Ty to robisz? :)
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#14 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 04 wrz 2016, 22:39

TheShy pisze:Źródło posta P.S. jak się oznacza nick w poście tak jak Ty to robisz?

Po prostu wstawiasz @ i dopisujesz nick. Może pogrubienie tekstu to psuje, a widzę, że masz pogrubiony nick.

PS. Już ci poprawiłem, miałeś znaczniki do pogrubiania tekstu, a system rozumuje je jako część nicku.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#15 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 05 wrz 2016, 16:57

Shy, kłania się umiejętność rozmowy i komunikowania swoich potrzeb :P Kłamstwo nie rozwiąże żadnego problemu. Ani Ty nie będziesz zadowolony, ani ona. A wystarczyło by powiedzieć jej, że nie życzysz sobie kontroli, skoro Ty dajesz jej wolną rękę, to oczekujesz tego samego i tyle :P
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#16 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 05 wrz 2016, 17:17

@AngelSue (test :P)

Pierwsze związki takie są, człowiek dojrzewa i uczy się na własnych błędach :) Chyba każdy facet przeżywa to samo na początku, "misiek pysiek", co chwila sms, że jem, że czytam, że robię k...ę.
Na szczęście już z tego wyrosłem, choć, czasem się zdarza niewinne kłamstwo. Ale, jak wspomniałem, co raz to mniej. :)
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#17 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 05 wrz 2016, 23:03

Wydaje mi się, że do kwestia dojrzałości :P
Kiedyś dojdziesz do takiego etapu, że nie będziesz miał już siły na kłamstwa, nie będziesz próbował się ubarwiać z jego pomocą. Będziesz pewny siebie i najzwyczajniej w świecie zacznie Cię to nudzić. :P
Kłamstewka dla "świętego spokoju" też są wkurzające, bo prawda jest taka, że Ty się cykasz że się wyda, a osoba okłamana będzie podejrzliwa i się sypnie. Znowu. Toż to tylko marnowanie czasu i sobie i jej. :)

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#18 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 05 wrz 2016, 23:28

AngelSue pisze:Źródło posta nie będziesz miał już siły na kłamstwa,

Pięknie to brzmi. To chyba jedna z cech oznaczających dorastanie. To ten moment, kiedy człowiek już nie ma siły w psychice, by knuć intrygi, zdrady, kłamstwa i inne bzdury.

Dlaczego ludzie kłamią?
Bo widzą w tym same korzyści. Nie oznacza to, że taka strategia jest dobra, oni po prostu nie są jeszcze odpowiedzialni, by dążyć do szacunku dla osób, które okłamują. Bo okłamywanie to brak szacunku, w niektórych przypadkach i zaufania. Kłamać można z wielu powodów, czasem się czegoś wstydzimy, kogoś chcemy przestraszyć groźną przeszłością, a czasem po prostu dla zabawy. Oczywiście sytuacji w jakich kłamiemy mógłbym mnożyć i mnożyć. Nie zawsze jednak prawda jest odpowiednia. Nie ma raczej sensu odpowiadać szczerze na pytania, co sądzimy o ubiorze koleżanki, kiedy wygląda brzydko.
Nie jestem świętoszkiem, ale nie ukrywałem niczego, co raniło inne osoby. Wtedy dochodziłem do punktu, gdzie wiedziałem, że gorzej być nie może. Prawdomówność nas kształtuje.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#19 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 05 wrz 2016, 23:46

Leorth pisze:Źródło posta To ten moment, kiedy człowiek już nie ma siły w psychice, by knuć intrygi, zdrady, kłamstwa i inne bzdury.

Hyhy właśnie. Bo w życiu chodzi głównie o to, żeby żyć w zgodzie z samym sobą, ze swoim sumieniem. Prezentowanie siebie, to właśnie mówienie prawdy. Umiejętność wyrażania swoich uczuć i potrzeb. :) Bez zbędnych kłótni, przekleństw, emocji. Spokój, opanowanie i kultura to podstawa, chociaż czasami jest ciężko. :D

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#20 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 06 wrz 2016, 17:51

Z tą "odpowiedzialnością" to też różnie bywa. Niby cechuje dojrzałą osobę. Z drugiej jednak strony, prawie wszyscy chcą z siebie zrzucać odpowiedzialność, a cechą ludzi u władzy jest robienie tego skutecznie.