Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Dlaczego ludzie kłamią?

Co siedzi w ludzkich głowach? Czym się kierują? Co na nich wpływa? Odpowiedzi znajdziecie tutaj!
Olla
Użyszkodnik

#21 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: Olla » 08 wrz 2016, 22:29

Kiepsko mi wychodzi klamanie. Wole cos przemilczec lub odniesc sie do jakiegos przykladu dotyczacego innych osob, podobnej sytuacji. Czasem tez odpowiem na niewygodne pytanie, ale w odpowiednio ograniczonym zakresie. Zdarza sie tez, ze po prostu odmowie odpowiedzi. Lepiej nic nie powiedziec, niz sklamac, bo potem takie upiorne zwierzatko grzeje miejsce na plecach :P

Dlaczego ludzie klamia? Powodow jest mnostwo, jak i typow ludzi. Najczesciej jest to forma uniku.

Awatar użytkownika
Adventures
Warchoł

#22 Dlaczego ludzie kłamią?

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 10 wrz 2016, 12:06

Leorth pisze:Źródło posta Pięknie to brzmi. To chyba jedna z cech oznaczających dorastanie. To ten moment, kiedy człowiek już nie ma siły w psychice, by knuć intrygi, zdrady, kłamstwa i inne bzdury.

Zgadzam się.Mam jeszcze swoje przemyślenia.

Ogólnie uważam, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda nawet po latach wychodzi.Są jednak "uzasadnione"przypadki,kiedy dopuszczam kłamstwo i inne sprytne fortele:

1.Kiedy ktoś kłamie,po to by ratować swoich przyjaciół,a wie,że kłamstwo mu się uda.
2.Kłamstwo,dzięki któremu ktoś da radę ponieść jak najmniejsze konsekwencje,na drodze prawnej,pod warunkiem,że nie zrzuca odpowiedzialności na inne osoby-czytałem w necie.Gość dobrze naściemniał,dzięki czemu miał niższy wyrok.Sprawa była błaha i dotyczyła tylko tego człowieka.
3.Kiedy okłamujemy przyjaciół,ale tylko w wypadku kiedy nasze kłamstwo jednocześnie ich chroni.Już wyjaśniam-przykład,kiedy koledzy razem trenowali-jeden miał nielegalne wspomagacze,a drugi podmienił mu na zdrowe suple.Tamten przekonany,że leci na sterydach wracał do formy,bo uwierzył.Podobne doświadczenie z sugestią o leku na raka i w innych przypadkach.
4.Wszelkiej maści "podpierdalaczy plotkarzy" w pracy.Odpowiednio zdezinformowani działają na Naszą Korzyść.

"Kłamstwa Systemowe"

1.Wszelakiego rodzaju oszukaństwa i fortele systemu,np. policjant schowany w nieoznakowanym radiowozie,z radarem za szybą-jeszcze bokiem ustawiony do jezdni...no i jak tu nie oszukiwać?

2.Kłamstwo by uniknąć opodatkowania-nasze pieniądze,nasz czas,życie masz tylko jedno nie trać go na podatki.

3.Inne-przykłady można mnożyć zaczynając od podatków,poprzez jazdę bez świateł w dzień...itp.

Kłamstwa (nie)sportowe:

1.W zawodach w rzucie dyskiem zawodnicy trenowali razem,przed mistrzostwami,jeden wpadł na pomysł i pomalował swój dysk na żółto.Na zielonej trawie wyglądał na znacznie większy,niż w rzeczywistości,dopisał mu też wagę.Inni mogli go swobodnie podglądać,jak trenuje...
Na mistrzostwach psychologia zadziałała :)

2.Z życia wzięte-kolega startował na zawodach,miał potencjał i umiejętności.Trener dodatkowo "zgubił" jego barwy i dał mu inne,groźniejsze-skutek jak powyżej.

3.Dobrze użyte kłamstwo potrafiło zmienić losy świata:

http://www.empik.com/armia-duchow-tajny ... ,ksiazka-p

4.Cześć powyższego można zastosować,przy odpowiedzi w szkole,choć niekoniecznie umiesz..ale jesteś sprawnym mówcą i przekonasz nauczyciela..nie dot.przedmiotów ścisłych tu musisz mieć dużą ilość "materiału na małej ilości papieru"

5.Toksyczne osoby-zawsze kłamią,nie szanują Nas.Od razu trafiają do worka z napisem:"kłamstwo usprawiedliwione"

6.Kiedy ktoś zmienia wcześniej ustalone reguły,zasady by naciągnąć wszystko na swoja korzyść.

7.Kiedy ktoś próbuje mnie kontrolować,często dzwoni,itp. Mimo,że wcześniej wyraźnie wspominałem,że każdy ma swoje życie.

8.Kiedy ktoś dzwoni z zastrzeżonego,robi podchody z innego numeru i zadaje pytania...takie osoby przeważnie dodatkowo tępię.

9. Kiedy ktoś kogo mało znam zadaje osobiste pytania,np sąsiad z garażu o cenę samochodu,zarobki itp.

10.Kiedy po odebraniu tel.pada pytanie "gdzie jesteś"?

11.Kiedy ktoś dzwoni jeszcze raz z jakimiś dodatkowymi zakupami,a jestem przy kasie w markecie.Nigdy się nie wrócę.

Warto by zrobić równie długą listę,gdzie się nie powinno okłamywać.Czyli:

1.W kontakcie z osobami,na których Nam zależy.

2.Nie okłamuje/oszukuje się PRZYJACIÓŁ-na miano PRZYJACIÓŁ trzeba sobie zasłużyć.

3.Kiedy chcemy naprawdę się czegoś nauczyć-a na umiejętności Nam zależy,to prawie jak Przyjaciel.

4.W związkach-zdrowy związek jest oparty na zaufaniu i przyjaźni oraz braku kontroli z obydwu stron.

5.Na Spowiedzi-ale tylko w konfesjonale.Jak na razie nie byłem.

6.W różnego rodzaju psychotestach,kiedy robimy je tylko dla siebie ;)

To chyba na tyle...ufff ale się zmęczyłem :D