Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Oddaj Dług

Co siedzi w ludzkich głowach? Czym się kierują? Co na nich wpływa? Odpowiedzi znajdziecie tutaj!
Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#11 Oddaj Dług

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 08 gru 2016, 23:27

Przynajmniej zamknąłeś rozdział i w razie czego nie musisz się bujać. :)

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#12 Oddaj Dług

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 11 sty 2017, 14:16

Pożyczanie pieniędzy i przedmiotów to jedna z najbardziej irytujących rzeczy, kiedy właśnie dochodzi do braku kontaktu z takim burakiem...

Pożyczanie towarzyszyło mi od czasów podstawówki, kiedy to pożyczałem moje najlepsze gry, a potem ich nie odzyskiwałem, kolejno książki oraz płytę z kursem gitarowym, który sporo kosztował, a w sieci nigdzie go nie można było znaleźć. :( To były małe rzeczy, ale w młodym wieku potrafiły napsuć krwi, dlatego dziś już nie pożyczam nic nikomu, oprócz kilku osobom, które wiem, że oddadzą. Jak masz coś cudzego, masz kontakt z tą osobą, to po prostu oddaj. A jeśli nie masz kontaktu, to niech sam się o nie upomni.
Mi najbardziej przeszkadzają z tyłu głowy jakieś zaległe sprawy, rozwiązanie ich przynosi niezmierzoną ulgę. ;)
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#13 Oddaj Dług

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 13 sty 2017, 16:05

CriticalThinker pisze:Źródło posta Przynajmniej zamknąłeś rozdział i w razie czego nie musisz się bujać.

Nie muszę,ale trochę za łagodnie z Nim postąpiłem.I tak nic nie zrozumiał.

Leorth pisze:Źródło posta Pożyczanie towarzyszyło mi od czasów podstawówki, kiedy to pożyczałem moje najlepsze gry, a potem ich nie odzyskiwałem, kolejno książki oraz płytę z kursem gitarowym, który sporo kosztował, a w sieci nigdzie go nie można było znaleźć. To były małe rzeczy, ale w młodym wieku potrafiły napsuć krwi, dlatego dziś już nie pożyczam nic nikomu, oprócz kilku osobom, które wiem, że oddadzą.

To mi się przypomina historia z gimbazy. Jak pożyczyliśmy gier,a potem jak oddawaliśmy.Historia głupia i infantylna,ale wtedy nie tylko psuła krew w żyłach ,ale także ją mroziła..

Może to co napiszę przeczy poprzedniemu,ale taka nasza przypadłość,zawiziętość,że nie potrafimy podejść na chłodno do rzeczy nawet jak się pokłócimy,żeby oddać i każdy iść w swoją stronę.

Oprócz powyższego przypominają się mi 2 alternatywne historie z życia "Trudne sprawy "

1.Pożyczyłem też pieniędzy kumpeli-poznaliśmy się przez neta.Ot tak jak z Wami.Znamy się 6 lat w sumie,nigdy się nie spotkaliśmy.
Jak na taką znajomość jest ok,zawsze można pogadać.
Trochę się ociągała,ale krótko.Może po prostu dobrze Ją "wyczułem"że mi odda.

2.To muszę napisać-ulży mi.Wziąłem raz na wspólny wyjazd takiego gościa(prze idiotę)całą tę wycieczkę mi popsuł...ustawiliśmy się ,że nie płaci za paliwo,bo to nie byłby duże koszty.Jednak jak na debila przystało wziął taksówkę,żeby było w h....drogo było drogo :D

No to oddaj za taxi-a myślicie,że oddał?

Ale zostawił u mnie w bagażniku całą torbę oryginalnych ubrań."Ja wierzę w Karmę"-racja,uśmiech zagościł na mojej twarzy.

I...oddałem mu te ciuchy.Bo trenowaliśmy razem na jednym klubie.Strasznie szanuję tam Trenera Naszego.Więc nie chciałem,żeby się to tam rozeszło.Koniec końców wyjechał z kraju.Jak słyszałem od innych to niejeden cieszył się,że już go tam nie ma.Więc skoro miałem przewagę to źle zrobiłem,że mu oddałem.

Dlaczego opisuję tę historię raz jeszcze?A bo wkurzają mnie tacy ludzie "meganatarczywi" nie dość że słabi to jeszcze natarczywi.
Pamiętam jak poszliśmy do sklepu.

PATRZ JAKIE OKULARY!!! PRZE!!! jakby nigdy w Kauflandzie nie był...nie tylko obsługa ,ale także ludzie patrzą się i na Ciebie jak jesteś z kimś takim ,jak na debila..

Nie da rady z takim..a propos tych okularów,masz tylko 2 wyjścia(dotąd będzie powtarzał "popatrz")

1.Dasz mu w mordę i nie patrzysz-polecam,ale nie w Kauflandzie i na BP...

2.Popatrzysz-przejmie kontrolę,w pewien sposób następuje tu wymiana energii:

https://jarek-kefir.org/2014/10/01/wamp ... wyjasnila/

Do tej pory nie byłem za tym forum,ale jak gościa czytam i myślę nad tym wszystkim,to po części zaczynam przyznawać mu rację..

Wychodząc z założenia,że każda dusza odbywa wędrówkę i to dusza/energia wybiera byt ziemski,ciało.Więc sobie wybiera takiego a nie innego gościa. Z 16 typów osobowości mamy Zielonych.

I to właśnie Ci Zieloni mają niezrównany dar do "przyciągania" takich osobowości.W ogóle weseli ludzie przeważnie trafiają na takich.

Na tym wyjeździe zmęczył mnie przez 2 dni okropnie,miałem go już dość.W przerwie w jeździe wypełnił test Eneagramu.Bez problemu powiedziałem mu kim jest.Może trafiłem,może.

Opowiadałem te "trudne sprawy" znajomej."On wyczuł-dlatego się do Ciebie przykleił."

Można ławo zrobić listę jak poznać takich ludzi:

1.Początkowo pełni zaangażowania z planami podbijemy/podpalimy świat.Niejako przejmują nasz styl bycia myślenia.
2.Żywiołowo zaczynają znajomość.Szybko nazywają Cię przyjacielem.
3.Operują słowami Empatia,Przyjaźń,Zaangażowanie itp.
4. Mistrzowie gadki.Charyzmy to im nie brakuje.Muszę im to przyznać.Zawsze zdominują swoją osobą każdy wyjazd,spotkanie.
5.Mistrzowie manipulacji-w czasie rozmowy,a raczej kłótni,którą jakoś wywołują na argumenty nie wygrasz.NIE MA OPCJI. Najczęściej mówią równo z Tobą zręcznie operując argumenatami,abyś nie dał rady powiedzieć swojego.Stosują zręcznie technikę zakłamywania rzeczywistości,że w końcu odpuszczasz,dla świętego spokoju.
6.Kiedy coś spieprzą,najczęściej zarówno winę jak odpowiedzialność zrzucają na Ciebie.

NASTĘPUJE TU PRZEKAZ ENERGII-dokładnie dotychczas w to nie wierzyłem i miałem sceptyczne podejście,ale po prostu na logikę tego nie wytłumaczysz.Nie da rady.

7.Po spotkaniu,rozmowie z takim kimś czujemy się: Zmęczeni,śpiący,bezradni,wściekli.Ba wszystko nas wkurza...Tak udało się im 1:0 dla "Wampira" Idąc tropem artykułu właśnie przekazał Nam swoją Negatywną Energię.

8.Po kłótni taki człowiek zaczyna być przesadnie miły-rozpogadza się.Tego na logikę nie wytłumaczysz...Jakby się podładował kłótnią.

9.Kiedy odzyskujesz radość życia-cykl się powtarza-do usrania...

Oczywiście nie może zabraknąć słabych stron takich osobników,bo też je mają

1.Z reguły Intelektualnie Leniwi-nie pogadasz z nimi o filozofii,Religii,sztuce.

2."Wszechwiedza".którą posiadają czasem obraca się przeciwko nim.

3.Najpierw robią,potem myślą taka kolej rzeczy.Z tego są czasem przezabawne sytuacje w towarzystwie.Samo oglądanie takich rzeczy to komedia.Niestety najczęściej bronią swojego nawet błędnego stanowiska do utraty tchu..niczym krowa-nie zmienią poglądów(najczęsciej nabytych)

4.Mają kupę znajomych-Nie PRZYJACIÓŁ ale znajomych.Czasem mam wrażenie że kupili ich na wyprzedaży.Ale bajerę i Charyzmę mają.

Dobra bo się rozpisałem...poniosło mnie.
Na poważnie jak opisywałem tę historię to aż się wkurzyłem i to na serio serio.Przywaliłbym komuś,tak gościa dobrze wspominam :D
W pewnym sensie tu negatywną energię zostawiam.
A że temat długów umarł śmiercią naturalną,to możemy pomówić na temat takich ludzi.

Macie jakieś sposoby na obronę przed nimi?
Spotkaliście ich?

P.S.Mniej poważnie-maczeta na Allegro kosztuje około 80 do 150 zł...są jakieś tanie loty do Tajlandii?JA GO KU..... ZNAJDĘ!!! :P

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#14 Oddaj Dług

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 14 sty 2017, 17:11

@Adventures opisałeś osobowość właśnie psychopatyczną. Wielu urzekną, ale nikt z nimi na dłuższą metę nie wytrzyma. Świetni w osiąganiu swoich celów i manipulacjach, słabi w nawiązywaniu głębokiego kontaktu. Każdy normalny człowiek ma jakąś taką barierę ochronną i oni wiedzą, ze jej nie przebiją, dlatego wyszukują słabe jednostki pod które się podczepiają na krócej bądź dłużej.

Co prawda jest kilka typów charakteru, które nie raz pasują do opisu i rzeczywiście mają te pozytywne cechy psychopatów, ale ja bym nie generalizowałbym tego do typów, a skupił się bardziej na wyodrębnianiu jednostek. Dlaczego tak uważam? Bo mam np. znajomego, do którego Twój opis bardzo pasuje, ale pogadasz z nim na tematy intelektualnie wysokie (zamienia się wtedy często w słuchacza), oraz stara się być przeważnie fair i zdarza mu się myśleć o innych. Czyli ma w sobie coś z psychopaty, ale takiego w porządku. Co prawda nie mam ochoty z nim utrzymywać głębokiego kontaktu z pewnych powodów, jak np. inne style życia oraz takie o których nie chcę pisać. Ale nie mam do niego urazu, wręcz przeciwnie.

Jeśli jednak mówimy o typach to chyba w każdej grupie prócz dyplomatów, taka osoba może się trafić choć szukałbym ich wśród analityków i odkrywców, a nie strażników.

stark80
Użyszkodnik

#15 Oddaj Dług

Nieprzeczytany postautor: stark80 » 09 mar 2018, 8:03

Też mam taką historię, że pożyczyłem znajomemu, znajomemu większą kwotę. Wprawdzie spisaliśmy umowę, aby nie było, ale teraz uchyla się od spłacenia długu... Co z tym zrobić?

Czytam na forach typu http://www.finanovacash.pl/forum/ to ludzie miewają spore problemy z odzyskaniem długu.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 7:25 przez stark80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#16 Oddaj Dług

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 11 mar 2018, 13:04

stark80 pisze:Źródło posta Też mam taką historię, że pożyczyłem znajomemu, znajomemu większą kwotę. Wprawdzie spisaliśmy umowę, aby nie było, ale teraz uchyla się od spłacenia długu... Co z tym zrobić?

Na początku lekko upominać się o swoje,z czasem coraz silniej... Nie odpuszczaj ;)