Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Książki o treningu sprinterskim

Treningi, suplementacja, dieta, problemy z ćwiczeniami, porady dla początkujących i inne.
Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#1 Książki o treningu sprinterskim

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 10 wrz 2016, 11:21

Siema, znacie może jakieś dobre książki traktujące o treningu sprinterskim, czyli o bieganiu krótkodystansowym ?

Awatar użytkownika
Agitated
Użyszkodnik

#2 Książki o treningu sprinterskim

Nieprzeczytany postautor: Agitated » 20 paź 2016, 18:17

Mam taką książkę u siebie "Lekkoatletyka: Technika, metodyka, trening" Warszawa 1982 pod redakcją Jana Mulaka. Jest tam 70 stron na temat treningu sprinterskiego. Dał mi to znajomy, który biegał kiedyś w kadrze Polski na 400m. Jednak nie wiem czy dasz radę dostać tę książkę gdziekolwiek.

Przez 3 lata trenowałem bieganie na krótkie dystanse, mogę Ci powiedzieć co nieco jak wyglądał mój trening. Mam jeszcze gdzieś w szafkach dzienniczki treningowe. Książek na ten temat nie czytałem, jak już to YT i podpatrywanie zawodowców oraz filmiki instruktażowe.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#3 Książki o treningu sprinterskim

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 08 lis 2016, 21:31

Generalnie rozkminiając ten temat doszedłem do wniosku, że dlatego jest tak mało książek na temat sprintu, bo sprint i ogólnie biegi krótkodystansowe są po pierwsze znacznie mniej popularną dyscypliną niż biegi długodystansowe, po drugie jest dyscypliną, w której aby osiągać naprawdę dobre wyniki trzeba mieć wielkie predyspozycje do sprintów, a po trzecie (co łączy się z drugim wnioskiem) sprint jest dyscypliną bardzo wymagającą - dużo bardziej niż biegi na 10 lub więcej kilometrów.
Bo biegać przez wiele minut (długie dystanse) i być w tym dobrym może się nauczyć prawie każdy jednak dobrymi sprinterami mogą być tylko nieliczni.