Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Telefony

Tutaj możesz pisać na każdy temat niezwiązany z pozostałymi działami.
Lester
Nowicjusz

#1 Telefony

Nieprzeczytany postautor: Lester » 06 lut 2017, 11:25

Cześć wszystkim! Nie jestem pewien czy przegapiłem gdzieś może, ale nie rzuca się w oczy żaden temat o telefonach, a to w sumie też dobry temat do obgadania :)
Jakie macie/jakie chcecie mieć/jakie polecacie?

Ja mam getnorda Onyx w dużej mierze na wyprawy i wspinaczki. Pancerny, wytrzymały, na karabińczyk. Zakupiony przez oficjalnego dystrybutora na allegro, bez problemów. Niewątpliwą zaletą jest żywotność baterii, wreszcie telefon, którego nie muszę codziennie podłączać.

A jak wasze? :D

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Telefony

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 06 lut 2017, 11:52

Siema Lester :) Po twoim nicku przypominają mi się stare dobre czasy z grą Gothic. :P

Ja nigdy nie czułem się przywiązany do telefonu, doładowuje go raz na 2 miesiące kwotą 5zł, a korzystam z niego bardziej w celu ustawienia budzika, niźli pisania sms-ów i dzwonienia. I dzięki temu również ładuje go co 3-4 dni. Model to oczywiście Wiko Lenny, leżał gdzieś w szafie, to po prostu zacząłem z niego korzystać. Dosyć spory, ale mam sporą rękę. :P
A jaki bym chciał mieć? Chyba nie ma takiego, bo po prostu jakieś nowsze modele, a w nich nie wiadomo jakie bajery, po prostu mnie nie interesują.
Początkowo była euforia, jak się przesiadłem na telefon dotykowy, w końcu mogłem poczuć jak to jest, ale szybko mi się znudziło.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#3 Telefony

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 06 lut 2017, 13:10

Ja od ponad pół roku mam Huawei P8 Lite. Zdecydowałam się na zmianę z LG L7 II, który był jednym z gorszych telefonów jaki miałam - zacinał się jak diabli i rzadko co działał poprawnie. Huawei natomiast zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, aplikacje mi się nie przycinają. Przez większość czasu mam włączone wifi/transfer danych/bluetooth i w zależności co poza tym robię na telefonie to trzyma nieco ponad dzień, czasami dwa - ale z reguły doładowuję go, by nie wyczerpał się do minimum. Odkąd go mam miałam może ze dwie zacinki, które jednak na tle wszystkich zalet telefonu nie były dla mnie problemem. Głośnik jest dobry, nawet w głośniejszych miejscach da radę wszystko usłyszeć. Aparat robi całkiem fajne zdjęcia. Bardzo też mi się podoba czujnik światła, który dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia - znacząco ułatwia to korzystanie z telefonu w słoneczny dzień. Także w tym momencie jest to dla mnie model wystarczający i myślę, że zostanę z nim na długie lata - dopóki się nie zepsuje. :D Jeżeli ktoś chce po prostu płynnie działającego smartfona bez żadnych "wybajerzeń" to jak najbardziej polecam.

nitka55
Nowicjusz

#4 Telefony

Nieprzeczytany postautor: nitka55 » 12 lut 2017, 22:11

Ja mam LG i jest o wiele lepszy niż Galaxy

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#5 Telefony

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 12 lut 2017, 22:51

nitka55 pisze:Źródło posta Ja mam LG i jest o wiele lepszy niż Galaxy

A może coś więcej nam opowiesz, niźli "O wiele lepszy, bo tak"?
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
unbroken
Użyszkodnik

#6 Telefony

Nieprzeczytany postautor: unbroken » 01 kwie 2017, 23:29

Nokia 3310

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#7 Telefony

Nieprzeczytany postautor: Borys » 02 kwie 2017, 19:08

Posiadam kultową Nokię 6610 i Samsung C3050 z zamiłowania do rozsuwanych <stachu>

Lubię poręczne małe telefony, nie wymagam od nich więcej niż wolno rozładowująca się bateria, opcja budzika i Radio z Mp3.
Od zdjęć mam aparat z dobrą ogniskową a od surfowania po necie komputer - coś, co jest uniwersalne, jest do dupy.
Z uwagi na problem z MMSami :] i chat, pewnie zmienię na smartfona, niestety co roku są coraz większe...

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#8 Telefony

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 06 kwie 2017, 20:00

Ja mam Nokie, Lumia 500 i już 3 razy była na gwarancji.... nigdy więcej dotykowych telefonów.

Z tą wielkością to mi też śmiać się chce. Przecież powinno być małe zgrabne i poręczne... wygodne. A nie kawał cegły, który się w dłoni nie mieści i pół torebki zajmuje.
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#9 Telefony

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 15 lip 2017, 17:39

Osobiście posiadam Huawei P8 Lite i jestem z niego zadowolony.
Jedyna wada jaką w nim dostrzegłem, to fakt, że pamięć wewnętrzna wynosi tylko 16 GB, co dla użytkownika daje jakieś 10,49 GB.
Mam zainstalowane kilkadziesiąt różnych aplikacji i po 7 miesiącach używania mam zajęte ok. 67 % pamięci wewnętrznej.
Niestety chyba nie da się ich przenieść na kartę pamięci, bo mimo iż zmieniłem domyślne miejsce zapisywania plików z pamięci wewnętrznej na kartę SD, to i tak nadal jak się coś nowego zainstaluje, to instalowane jest to w pamięci wewnętrznej.
Nie pozostaje nic innego jak za jakiś czas zmienić sobie smartfona na takiego, który ma pamięć w rozmiarze conajmniej 32 GB, a jeszcze lepiej 64 GB.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wygląd ikonek można w smartfonie dość łatwo zmienić instalując w nim ze sklepu Google Play jakiś launcher, który zmienia ikony na inne.
Ja mam np. Nougat Launcher, dzięki któremu mam ikony aplikacji i układ menu podobnie nieco do tych w Sony Xperia XA/XA1.

pens
Bywalec

#10 Telefony

Nieprzeczytany postautor: pens » 22 cze 2018, 7:44

Polecam dwie firmy. Huawej oraz Xiaomi. Jesli chodzi o tą drugą firmę to nie mogę polecić konkretnego modelu, ale rok temu sobie kupowałem i powiem Wam, ze jakość naprawdę dobra. Parametry super, praktycznie takie same jak firm, które oferują sprzęty 2 razy droższe. Poz tym aktualnie firma ma również gwarancję w Polsce.

Moja mała rada ; kupcie sobie dobry pokrowiec i szkło na przednią szybkę. Chroni to telefon przed uszkodzeniem. nie jest to taka droga inwestycja i nie będziecie na pewno załowali. Najlepiej poszperać sobie w sklepach www.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.izigsm.pl/sklep-pokrowiec.html