Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jak pokonać stres?

Tutaj możesz pisać na każdy temat niezwiązany z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#1 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 11 wrz 2016, 22:58

Jakie są wasze sposoby na pokonanie stresu?

Ja zazwyczaj słucham wtedy jakiejś uspokajającej i ulubionej muzyki, piję melisę. Unikam brania jakiś tabletek na uspokojenie. Czasami perfekcyjnym rozwiązaniem okazuje się dla mnie czekolada - ma chyba jakieś magiczne właściwości. <anioł>
Dobrze też w takiej chwili porozmawiać z kimś bliskim, kto wesprze i pokaże, że nie ma co się denerwować.

Często mam też takie odczucie, że psychicznie nie czuję się zestresowana, a moje ciało jednak ma pewne reakcje stresowe - zazwyczaj to z tym fizycznym odczuwaniem stresu mam problem - nogi jak z waty, trzęsące się dłonie, ból brzucha czy lekka potliwość, a psychicznie spokój i opanowanie. Jak z tym zawalczyć? <niewiem>

Awatar użytkownika
Azard
Użyszkodnik

#2 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Azard » 12 wrz 2016, 2:13

Słyszałem kiedyś o metodzie wykorzystywanej przez różne siły specjalne, z racji tego iż są poddani stresowi na przeróżnych zadaniach, misjach specjalnych i operacjach, to muszą sobie z tym jakoś radzić, wiadomo to też są tylko ludzie... Ponoć wystarczy nabierać powietrze do płuc przez 4 sekundy, potem przytrzymać to powietrze 4 sekundy i zacząć wypuszczać przez 4 sekundy... powtarzać do momentu kiedy nasz organizm się uspokoi, muszę wypróbować! <myśli>

morris
Użyszkodnik

#3 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: morris » 15 wrz 2016, 11:03

Ostatnio niestety mam sporo stresu, czekają nas zmainy w robocie a to wiadomo nigdy nie wróży nic dobrego, próbowałem pić melisę ale jakoś nie podchodzi mi ten smak, cięzko mi się zmusić, słucham wieczorami muzyki niby uspokajającej ale też nie widzę efektów, chyba po pójście do lekarza po jakieśśrodki nasenne za wcześnie, bo u mnie największym problemem jest to że nie mogę w nocy zasnąć a jak już zasnę to się budzę co 2-3 godziny i znów nie mogę spać.

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#4 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 15 wrz 2016, 15:48

<yes>
Stres znika po dobrym seksie, dobrym jedzeniu, dobrym winie i dlugim truchcie.

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#5 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Borys » 16 wrz 2016, 12:51

Stres to podniesiony poziom cukru, kortykosteroidów, adrenaliny i noradrenaliny i jedyne co trzeba zrobić, to zrobic kilka serii pompek, przysiadów, ciągów na drążku a w niedogodnych warunkach hiperwentylacja albo melisa lub suplement potasowy (potasowo-magnezowy).

Długotrwały stres bieganiem długodystansowym.

Najgorsze co można zrobić przy stresie to "zajadać go". Patologia zdrowotna gwarantowana.

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#6 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 16 wrz 2016, 15:27

To chyba oczywiste ze nie mam na mysli obzeranie sie, tylko sytuacje tzw zadbania o siebie, o poczucie swojego komfortu do ktorego mozemy sie odwolac.
Dzisiaj stres nie jest zwiazany z ucieczka przed drapieznikiem ale z narzucona nam jakas obca idea ktora uznalismy za swoja. Z checi jak najlepszego dostosowania do tej idei, oraz z ocena jaka ktos nam bedzie wystawial i skutkow z tego plynacych.
Przyklad: poruszony byl na tym forum temat - jak najlepiej wypasc na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak radzimy sobie z tym, co mowimy wtedy itp tylko po to zeby jak najbardziej ograniczyc stres mowiac z gory opracowane i wyuczone formulki-ktore sa strefa komfortu ulatwiajaca nam przebrniecie przez ta sytuacje.
Ja tak to widze.
Od strony biochemicznej - nie wiem jak to wyglada.

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#7 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Borys » 16 wrz 2016, 20:23

CzarnyBez pisze:Źródło posta To chyba oczywiste ze nie mam na mysli obzeranie sie, tylko sytuacje tzw zadbania o siebie, o poczucie swojego komfortu do ktorego mozemy sie odwolac.

Nie ściemniaj i nie szukaj sobie wymówek łasuchu ! <lol2>

A tak poważniej to chill out, nie nawiązywałem do Ciebie ;) Oczywiscie inaczej to wygląda w przypadku smacznej przekąski a inaczej przy nadmiarze żarcia.

Co do rozmów kwalifikacyjnych nie odczuwam stresu. Wystarczy pomijać schematy, wyjść z matrixa i mówić szczerze; tam gdzie cenią charakter człowieka, zatrudnią Cię i praca nie będzie zadręczała. Wychodzę z takiego założenia :)
Tym, którzy są zjadani przez stres polecam 2-4 gramy białego proszkiu... hehe B-) nie nie tego Obrazek, chlorku potasu. Sam w sobie jest trucizną podawaną w 3 zastrzykach śmierci, ale w niewielkiej ilości balsamem dla układu nerwowego. Nie ma najmniejszego problemu z zakupem :)

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#8 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 16 wrz 2016, 22:27

Borys pisze:Nie ściemniaj i nie szukaj sobie wymówek łasuchu! <lol2>

Masz mnie :)

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#9 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 26 wrz 2016, 11:16

Po pierwsze w miarę własnych możliwości dobrze jest systematycznie uprawiać jakiś sport, który sprawia nam radość - nie ważne, czy będzie to trening w siłowni (bodybuilding), czy crossfit, czy sztuki/sporty/systemy walki, czy bieganie, czy coś jeszcze innego.
Ważne żeby był to wysiłek intensywny (na miarę aktualnych możliwości) tak, aby wydzielały się endorfiny.

Po drugie czytanie jakichś wartościowych książek.

Po trzecie leżenie na łóżku i słuchanie jakiejś pozytywnej, spokojnej muzyki, która nam się przyjemnie kojarzy.

Po czwarte ziołowe środki uspokajające, np. Valused lub Valerin Max lub Tabletki uspokajające Labofarm lub NeoPersen Forte lub Melisa - zioła w tabletkach (wybrać jeden z tych wymienionych przeze mnie preparatów).

Po piąte rozmowa z dobrym przyjacielem.

Po szóste spacer na świeżym powietrzu.

morris - jak już wspomniałem melisa jest dostępna nie tylko w postaci suszu do sporządzania naparów ale też w formie tabletek np. "Melisa - zioła w tabletkach".

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#10 Jak pokonać stres?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 28 wrz 2016, 18:31

No, na stres dobre jest pozytywne myślenie, muzyka i wysiłek fizyczny. Seks/masturbacja nie bardzo pomaga. Choć dobrym rozwiązaniem jest również unikanie go, jeśli jest taka możliwość. ;)
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.