Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Komputer czy konsola

Polecane komputery, laptopy, konfiguracje, podzespoły, podkręcanie, internet i inne.
Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#1 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 22 wrz 2018, 16:26

Zastanawiam się czy lepiej za 2 - 3 lata kupić sobie komputer dedykowany graczom za 3000 - 5000 zł, czy lepiej kupić sobie najbardziej rozbudowaną wersję najnowszego Xboxa lub PS4.
Oczywiście do konsoli musiałbym kupić za ok. 2000 zł jeszcze nowoczesny telewizor z ekranem 40 - 43 cale typu LED, no bo chyba PS4, ani najnowszy Xbox nie będą kompatybilne ze starym telewizorem kineskopowym w czarnej obudowie Sony Trinitron ?

Na czym gra się wygodniej - na konsoli Xbox/PS4, czy na PC dajmy na to w strzelanki ?

Awatar użytkownika
salata
Arogant

#2 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: salata » 22 wrz 2018, 23:31

Zdecydowanie konsola. Do strzelanek raczej xbox, bo wybór większy gier z tego gatunku. Do tego dochodzi kompatybilność wsteczna z grami z Xbox 360. TV nie musi być 4k. Szukalbym full HD jeżeli takie robią nowe lub coś z rynku wtórnego.

Dodatkowo. TV fhd dostaniesz wyjątkowo tanio w dużym rozmiarze. Sam mam 65" i zacznę się zastanawiać nad zmianą kiedy zaczną się pojawiać TV z DolbyVision, HDR, 10bit i VVSync w rozsądnych cenach.
Nie piszę o tym, ile TVLCD miejsca potrafi zaoszczędzić.

Ceny RAM i kart graficznych to obecnie masakra. Przyzwoita karta wyniesie cie drożej niż konsola. Do przeglądania internetu to wtedy jakiś laptop lub komputer na budżetowym procesorze typu Ryzen3 2200G lub Pentium.

Tapnięte z telefona.
Pozdr.
Sałata
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#3 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 23 wrz 2018, 12:33

Czyli mówisz, że jeśli chciałbym grać np. w Dooma 4 (2016) czy inne strzelanki, to zamiast wymieniać komputer lepiej kupić konsolę i do tego telewizor FHD ?

Jak wygląda kwestia kompatybilności wstecznej - czy na konsoli PS4/Xbox One można grać w gry z konsoli starszej generacji, tj. PS3/Xbox 360 ?

Awatar użytkownika
salata
Arogant

#4 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: salata » 23 wrz 2018, 16:06

Xbox jest kompatybilny wstecznie. PS4 w ogóle. Sam przez to zdecydowałem się na konsolę od Microsoftu. Cała seria Halo działa i to jest setki godzin grania. Wiadomo na PS4 są gry na wyłączność dla tej platformy, ale dla mnie nic mocno ciekawego. Mam duże zaległości na PS3 aby rozważyć zakup PS4. Nie pisząc o notorycznym braku czasu.
Pad do Xboxa jest dla mnie bardziej wygodny od DualShocka i lepiej się sprawdza w FPSach.

Tapnięte z telefona.
Pozdr.
Sałata
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#5 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 23 wrz 2018, 17:27

Na PS3, Xboxa 360 i PC wyszła swego czasu strzelanka Doom 3 BFG Edition (2012) - gameplay'e z niej można bez trudu znaleźć na YT, z kolei na PS4, Xbox One i PC wyszedł Doom/Doom 4 (2016) i z niego również gameplay'e można znaleźć na YT.
Z kolei na Xboxa 360 i na PC wyszedł Quake 4.

Zarówno z Quake 4 jak i z Doom 3 BFG Edition warto się zapoznać jeśli ktoś jeszcze nie grał.

No i oczywiście istnieje mnóstwo strzelanek wojennych, np. z serii Call of Duty, Battlefield, Medal of Honor, Wolfenstein, etc.

Awatar użytkownika
salata
Arogant

#6 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: salata » 23 wrz 2018, 19:49

Ostatnie dwa Wolfensteiny polecam. Klimat jak za starych dobrych czasow. Swietnie zrobione gry dla jednej osoby.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#7 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 23 wrz 2018, 20:46

Grałeś w nie na PC, czy na konsoli ?

Awatar użytkownika
salata
Arogant

#8 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: salata » 23 wrz 2018, 22:21

Na obydwu platformach. Na konsoli przed 65" bylo wygodniej. Pad to nie to samo co klawiatura i myszka, ale fajnie zoptymalizowali sterowanie.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#9 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 24 wrz 2018, 13:43

Ja niestety w swoim pokoju nie bardzo miałbym gdzie wstawić telewizor 65 cali, bo poprostu by mi się nie zmieścił.
40 - 43 cale to max, ale myślę, że już na takim telewizorze byłoby wszystko elegancko widoczne.

Swoją drogą - co sądzisz o grach takich jak Quake 4 lub Doom 3 BFG Edition ? Grałeś w nie kiedyś ?

Awatar użytkownika
salata
Arogant

#10 Komputer czy konsola

Nieprzeczytany postautor: salata » 25 wrz 2018, 12:06

Wybierz TV jaki ci pasuje, ale zawsze kieruj sie w największy ile to możliwe.

Co do gier o których wspomniałeś to już klasyka. Q4 to fajny następca dwójki, ale nie robił już takiego wrażenia. Najnowszy Doom z kolei to arcydzieło i idealnie wręcz kontynuuje legendę z lat 90 poprzedniego wieku. Zdecydowanie lepszy niż D3. Z lekko starszych tytułów to na xboxa mogę polecić Deus Ex.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata