Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Antywirus

Polecane komputery, laptopy, konfiguracje, podzespoły, podkręcanie, internet i inne.
morris
Użyszkodnik

#1 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: morris » 19 paź 2016, 14:31

Jakie macie antywirusy na Waszych komputerach?? Poszukuję czegoś co nie będzie mocno obciążało komputera, bo będzie na takim dosyć starym który jedzie do moich rodziców, a oni mają tendencję do klikania w co popadnie a potem problem i telefon, że komputer się zepsuł :/

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#2 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 19 paź 2016, 15:35

Z antywirusów darmowych - AVG AntiVirus Free 2016.

Ewentualnie jeśli chcesz mieć pakiet zabezpieczający, a więc dodatkowo firewall i inne bajery, to albo BitDefender Total Security (najnowsza wersja) albo AVG Internet Security (najnowsza wersja).

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#3 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: Borys » 19 paź 2016, 15:49

COMODO Internet Security Premium B-)

Po odpowiedniej konfiguracji nic się nie prześlizgnie.
Na słabszych komputerach można wyłączyć Antywirus (przy włączonej zaporze!) i aktualizować ze skanem co kilka miesięcy.
Jeszcze jak się posiada stary system (XP), to praktycznie nie ma ryzyka.

Awatar użytkownika
Leif
Bywalec

#4 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: Leif » 19 paź 2016, 23:18

morris pisze:Źródło posta Jakie macie antywirusy na Waszych komputerach??
Ja nie mam żadnego antywirusa i wszystko działa świetnie (no, ale ja nie mam też windowsa) od okolic roku 2008 (jeśli pominąć, to że w międzyczasie padł mi dysk, ale to kwestia fizyczna a nie wina softu).
Rozważ zainstalowanie im jakiegoś lżejszego userfriendly Linuksa, albo stworzenia im na windowsie kont z ograniczonymi prawami (np brak możliwości instalacji czegokolwiek) i zahasłowanego konta administratora (do którego tylko ty masz dostęp) - u mnie się to w miarę sprawdza.
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
Michał Gołkowski

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#5 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 20 paź 2016, 16:40

Ja używałem kaspersky internet security i dość dobrze się spisał, ale obecnie nie mam zainstalowanego żadnego antywirusa. Nie kuszę losu i nie wchodzę na szemrane strony, nic mi nie ginie, hasła nie są zmienione, zazwyczaj jednak instaluję go ponownie, kiedy zauważę, że coś nie gra, komputer wolniej chodzi albo nr konta bankowego mi się zmienia. :P
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#6 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 21 paź 2016, 12:18

Kaspersky faktycznie jest dobry (choćby nawet sam antywirus z tej firmy), ale na moim starym komputerze jak miałem Kasperskiego, to strasznie obciążał system.
Kaspersky tak, ale pod warunkiem, że ktoś ma mocne podzespoły (procesor, ram, etc).

Awatar użytkownika
Agitated
Użyszkodnik

#7 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: Agitated » 21 paź 2016, 15:26

Leif pisze:Źródło posta Rozważ zainstalowanie im jakiegoś lżejszego userfriendly Linuksa

Gorąco polecam Ubuntu. Jak ogarnie się korzystanie z terminala, to może się okazać znacznie wygodniejszy od zwykłego przeklikiwania folderów. Google -> "why linux"

A jak Windows, to również polecam ostrożne korzystanie, żadnego antywirusa i okresowe skany darmowym ESET Online Scannerem i AdwCleanerem. Sam na Windowsie mam płatną licencję ESETa (dostałem w prezencie) ale jakiś czas temu okazało się, że nie wykrywał jakiegoś trojana na moim penku. Dopiero jeden z prowadzących na mojej uczelni po podłączeniu mojego pendrajwa zakomunikował mi, że miałem tam jakiś syf (chociaż może go po prostu nie skanowałem, nie pamiętam już)

Awatar użytkownika
Leif
Bywalec

#8 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: Leif » 22 paź 2016, 19:56

Agitated pisze:Źródło posta Gorąco polecam Ubuntu.

Nie jest zły, choć dla osoby przesiadającej się z Windowsa Unity może być męczące. Ja sam wolę LXDE, XFCE czy Fluxboksa niż Unity.

Agitated pisze:Źródło posta Jak ogarnie się korzystanie z terminala, to może się okazać znacznie wygodniejszy od zwykłego przeklikiwania folderów.
W Ubuntu i jego pochodnych oraz innych distro (np OpenSUSE, Fedora, etc.) spokojnie da się wszystko w X-ach bez potrzeby wiedzenia o istnieniu czegoś takiego jak terminal. Ale wiele rzeczy wolę robić komendami niż klikając (jest jeszcze wygodniej i szybciej).

Agitated pisze:Źródło posta Google -> "why linux"

Dla większości ludzi to nie ma znaczenia, bo przyzwyczajenia z (do) Windowsa są barierą nie do przeskoczenia.
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
Michał Gołkowski

morris
Użyszkodnik

#9 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: morris » 20 sty 2017, 17:23

Jakoś po ostatnich aferach ze szpiegostwem to na Kasperskiego bym się nie zdecydował, a komp nie jest za mocny, to już w zasadzie staruszek 8 czy 9 letni z 2gb ramu, a procka już nie pamiętam, któryś z satellite a 200 czy coś

MarcePan
Nowicjusz

#10 Antywirus

Nieprzeczytany postautor: MarcePan » 25 sty 2017, 16:18

Kaspersky to jedno, ale swego czasu niezłą wpadkę zaliczył Eset, który wykrywał trojany na allegro i chyba onecie. Cóż, jak ktoś kupuje coś przez net, czy oglada Lisa na onecie, to jednak może być wkurzające.