Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Polecane komputery, laptopy, konfiguracje, podzespoły, podkręcanie, internet i inne.
Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#1 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 20 lut 2018, 12:32

Siema, przymierzam się do kupna aparatu cyfrowego/lustrzanki cyfrowej.

Ceny aparatów cyfrowych zaczynają się od 250 - 350 zł, a kończą na ok. 1600 - 1800 zł, natomiast ceny lustrzanek zaczynają się od ok. 1500 - 1600 zł, a najdroższa na jaką udało mi się trafić w sklepie Media Expert w moim mieście, to taka za ok. 3600 - 3700 zł.

W jaki przedział cenowy powinienem celować jeśli zależy mi na aparacie, który będzie robił szczegółowe i wyraźne zdjęcia moich postępów w pracy nad sylwetką ?

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#2 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: salata » 21 lut 2018, 12:36

Co złego w aparacie w telefonie? Ja używam tego do tych celów i raz w tygodniu robię fotę i załączam do dziennika treningowego i wpisuje tam wymiary jakie chce.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#3 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 21 lut 2018, 21:52

Aparat w Huawei P8 Lite w zupełności wystarczy ?
Ma się rozumieć, że najlepiej robić zdjęcia przy świetle dziennym w pogodny dzień ?

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#4 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: salata » 22 lut 2018, 10:05

P8 Lite jest przecietny pod katem aparatu, ale do tych celow (selfikow w lustrze) powinien wysarczyc. Pamietaj o dobry oswietleniu jednak. Do tego jakas apka do mierzenia progresu i monitorowania wymiarow. Do monitorowani treningow polecam FitNotes lub Strong (ale model subskrypcyjny moze byc troche drogi).
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#5 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 22 lut 2018, 21:09

Odpisano mi na pewnym forum tak:
Do tego wystarczy smartfon pokroju galaxy s8, lub ajfon. Jak masz robić tylko foto sylwetki bez sensu pchać się w dedykowany sprzęt. Bo co z tego, że kupisz sobie lustrzankę, jak nie będziesz umiał robić nią ładnych zdjęć. Aby lustrzankę opanować w stopniu dobrym potrzeba kilku tysięcy zdjęć i trochę czasu, żeby to miało sens. Bez poświęcenia temu odpowiedniwgo czasu, możesz mieć lustrzankę nawet za 40k zł, a i tak Cię zajadę tym galaxy s8. To jest tak jak z autami. Jak jesteś pisdą za kierownicą, to zakup ferrari nie uczyni z ciebie mistrza kierownicy.

a jak ja na to odpisałem:

Kod: Zaznacz cały

Zgodnie z tym co piszesz nie ma sensu w moim przypadku kupować lustrzanki więc prawdopodobnie wybiorę jakiś aparat cyfrowy w przedziale cenowym 650 - 1600 zł.
Z jakiej firmy wybrać ? Jaki model w tym przedziale cenowym ? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę ?

Jaką książkę na temat fotografii cyfrowej polecasz ?

to odpisano mi tak:
Zasadniczo patrzylbym na Canona, Nikona, Sony albo Panasonic. To są sprawdzone aparaty. Co do szkolenia z cyfrowej fotografii nie potrafię Ci nic polecić. Ja się uczyłem metodą prób i błędów. Wiadomo aparat kompaktowy ma teraz tak zwany inteligenty automat i sam sobie dostosowywuje parametry w danym momencie. Wiadomo manualna zabawa nastawami da nam znacznie więcej. Jak do dokumentowania sylwetki to na pewno nie będziesz potrzebował mega zoomu. No chyba, że wykorzystasz go jeszcze do czegoś innego. Do zdjęć na wakacjach itp. To można myśleć o jakimś konkretnym optycznym zbliżeniu.

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#6 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: salata » 01 mar 2018, 22:55

LilPeneros pisze:Odpisano mi na pewnym forum tak:
Do tego wystarczy smartfon pokroju galaxy s8, lub ajfon. Jak masz robić tylko foto sylwetki bez sensu pchać się w dedykowany sprzęt. Bo co z tego, że kupisz sobie lustrzankę, jak nie będziesz umiał robić nią ładnych zdjęć. Aby lustrzankę opanować w stopniu dobrym potrzeba kilku tysięcy zdjęć i trochę czasu, żeby to miało sens. Bez poświęcenia temu odpowiedniwgo czasu, możesz mieć lustrzankę nawet za 40k zł, a i tak Cię zajadę tym galaxy s8. To jest tak jak z autami. Jak jesteś pisdą za kierownicą, to zakup ferrari nie uczyni z ciebie mistrza kierownicy.

a jak ja na to odpisałem:

Kod: Zaznacz cały

Zgodnie z tym co piszesz nie ma sensu w moim przypadku kupować lustrzanki więc prawdopodobnie wybiorę jakiś aparat cyfrowy w przedziale cenowym 650 - 1600 zł.
Z jakiej firmy wybrać ? Jaki model w tym przedziale cenowym ? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę ?

Jaką książkę na temat fotografii cyfrowej polecasz ?

to odpisano mi tak:
Zasadniczo patrzylbym na Canona, Nikona, Sony albo Panasonic. To są sprawdzone aparaty. Co do szkolenia z cyfrowej fotografii nie potrafię Ci nic polecić. Ja się uczyłem metodą prób i błędów. Wiadomo aparat kompaktowy ma teraz tak zwany inteligenty automat i sam sobie dostosowywuje parametry w danym momencie. Wiadomo manualna zabawa nastawami da nam znacznie więcej. Jak do dokumentowania sylwetki to na pewno nie będziesz potrzebował mega zoomu. No chyba, że wykorzystasz go jeszcze do czegoś innego. Do zdjęć na wakacjach itp. To można myśleć o jakimś konkretnym optycznym zbliżeniu.
I jak zdecydowałeś się już na coś? Nadal uważam, że do osiągnięcia celu jaki masz to wystarczy telefon. Ba, dobre aparaty w dobrych telefonach spokojnie przeskoczą aparat kompaktowy. Zdjęcia też nauczyć się można robić telefonem. Co do książek, to polecam Scotta Kelby'iego. Na początek wystarczy. Miałem gdzieś jeszcze fajną, bardzo starą pozycję polskiego autora, ale zapomniałem. Jak odkopię to podam tytuł.

Tapnięte z telefona.
Pozdr.
Sałata
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#7 Jaki aparat do dokumentowania postępów treningowych

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 10 mar 2018, 14:34

Zdecydowałem, że na początek zdjęcia będzie mi robił ktoś kto ma lustrzankę Nikon D3000, a więc wychodzi na to, że narazie nie będę musiał kupować, także problem rozwiązany. :)