Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Mam problem w swoim związku

Dział specjalnie dla waszych problemów w związkach. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy następują ciche dni, on/ona się nie odzywa, nie wiesz jak zbudować zdrowy związek, uwolnić się od toksycznej osoby albo masz jakiś inny problem, napisz tutaj.
MichalST
Nowicjusz

#1 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: MichalST » 14 gru 2017, 5:52

Otóż mój związek trwa od ponad 4 lat.
Kilka dni temu wszystko się posypało. Mianowicie moja partnerka stwierdziła że nie darzy mnie uczuciem ponieważ nie mam do Niej zaufania.
Że ją kontroluje na każdym kroku i jej nie ufam przeglądam fb. Daliśmy sobie czas na przemyślenie i nakryła mnie jak kolejny raz grzebałem w jej fb. Powiedziała że nigdy nie miałem do Niej zaufania i mieć nie będę że jestem palantem i ona nie wie z kim była przez tyle lat.
Dać jej spokój pozwolić odejść i nie krzywdzić jej czy próbować walczyć?? Chce umówić się do psychoterapeuty jak najszybciej.
Jest jeszcze jedno mamy kochanego synka który bardzo z mną tęskni. Nie mieszkamy razem odkąd dziecko się urodziło czyli jakieś 3 lata.

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#2 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 14 gru 2017, 16:47

Napiszę Ci tak "delikatnie"...

MichalST pisze:Źródło posta Że ją kontroluje na każdym kroku i jej nie ufam przeglądam fb. Daliśmy sobie czas na przemyślenie i nakryła mnie jak kolejny raz grzebałem w jej fb. Powiedziała że nigdy nie miałem do Niej zaufania i mieć nie będę że jestem palantem i ona nie wie z kim była przez tyle lat.

A dziwisz się? Nikt nie lubi być kontrolowany.Skoro nie miałeś z Nią krzywych akcji,typu wyszukiwanie innych,macie dziecko,to po co śledzić grzebać? Tak tylko psujesz klimat.
Moja koleżanka miała tak z chłopakiem-i mi o tym opowiadała,ale się wkurzała.Po co kontrolować bez powodu?

MichalST pisze:Źródło posta Chce umówić się do psychoterapeuty jak najszybciej.

No i to obydwoje tam powinniście iść.On ci nie podpowie,ale pomoże.

MichalST pisze:Źródło posta Dać jej spokój pozwolić odejść i nie krzywdzić jej czy próbować walczyć??

Ze względu,że macie dziecko,"jestem na tak".Ale nie tak,że będziesz kontrolował,jeszcze w taki sposób,to tylko rozsadzisz związek od środka.

Twoja kobieta ma prawo do swojej prywatności,znajomości,przyjaźni czy pamięci o swoich byłych-tak samo jak Ty.
Odwróć sytuację-chciałbyś być kontrolowany?

Dla mnie kontrola w związku to -brak zaufania i brak szacunku dla prywatności z drugiej strony.Robią tak tylko Ci którzy boją się zdrady.
Skoro nic nie zrobiła-to po co grzebiesz?

Zdrowy związek funkcjonuje jako JA,TY ,MY i dopiero kiedy te warunki są spełnione,wtedy mamy związek.

Resztę powie Ci psychoterapeuta.Ja tu tylko piszę :)

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#3 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 16 gru 2017, 23:11

Czy Twoja kobieta kiedykolwiek dawała Ci powody przez które Twoja kontrola mogłaby być uzasadniona?

Dbaj o nią i o dziecko... z boku.
Idź do psychologa sam. Jak zrobisz porządek w swojej głowie, to wtedy będziesz w stanie zająć się rodziną.
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

MichalST
Nowicjusz

#4 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: MichalST » 17 gru 2017, 6:51

Rozstaliśmy się kolejnego dnia.
Chce do Niej wrócić lecz ona mówi że nigdy do Niej zaufania nie miałem i nie będę miał.
Zakazała mi kontaktu. Mogę kontaktować się z Nią wyłącznie w kwestii dziecka.
Może to przez to że potrzebuje czasu by ochłonąć.
Nigdy nie dała mi powodu że mnie zdradziła zawsze dzwoniła co i jak tylko potrzebowała chwili dla siebie. Twierdziła że chciała gdzieś wyjść nie miała z kim zostawić dziecka - nie mieszkamy razem.
Twierdziła że rodzice wtrącają się mi w życie i pokazują jak mam żyć w inny sposób. Że brakowało jej mnie często gdy tego potrzebowała.
Często się kłóciliśmy i ona miała dość tych kłótni.

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#5 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 17 gru 2017, 22:46

Wprowadzasz toksyczne zachowania do rodziny nie dziwne że chce od tego uciec.
Przestań halucynować i idź do psychologa.
Albo po prostu opisz na forum co jest powodem Twojej obsesji i zazdrości?
Niska samoocena?
Brak ojca?
Brak akceptacji przez rodziców?
Byłeś kiedyś zdradzony?

Zastanów się co może mieć wpływ na Twoje postępowanie. Musisz rozłożyć to na czynniki pierwsze i zmierzyć się z problemem, bez tego nie ruszysz do przodu.
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#6 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: Simple » 17 gru 2017, 23:37

Swiatełko w tunelu - szukasz porady. Plus dlaCiebie @MichalST

MichalST
Nowicjusz

#7 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: MichalST » 18 gru 2017, 3:19

Byłem u psychoterapeuty i stwierdziła że rozwinąłem zazdrość z początku związku gdy to jest fajne a potem staje się męczące i nie umiemy sobie z tym poradzić :/
Tak mam niską samoocenę. Stałem się wstydliwy
Mam obsesje że sprawdzam kiedy jest aktywna na fb i jak w dziwnych godzinach np. 3.00 no to dla mnie już coś na rzeczy. Czy odpuścić sobie to.
Powiedziała że potrzebuje czasu by poukładać sobie wszystko - Jak mam to rozumieć??

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#8 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 18 gru 2017, 19:24

MichalST pisze:Źródło posta Powiedziała że potrzebuje czasu by poukładać sobie wszystko - Jak mam to rozumieć??

Nijak. Zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie dla niej, a najgorsze dla Ciebie.
Po prostu zajmij się sobą. To rozstanie zdarzyło się z twojego powodu, pewnych twoich słabości. Dopóki się z nich nie wyleczysz, nie masz nawet po co wracać. Jak chcesz walczyć o związek, najpierw zawalcz o samego siebie. Zmień się na lepsze.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#9 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 18 gru 2017, 23:33

MichalST pisze:Źródło posta Tak mam niską samoocenę. Stałem się wstydliwy

Chłopie!
Zmieniasz dietę i widzę Cię 3 razy w tyg na siłowni.

MichalST pisze:Źródło posta Powiedziała że potrzebuje czasu by poukładać sobie wszystko - Jak mam to rozumieć??

Zastanów się czy kobiecie z dzieckiem potrzebna jest płacząca sierotka?
Nie.
Kobieta potrzebuje faceta który jest silny psychicznie, na którego będzie mogła liczyć. A Ty zamiast zająć się rodziną, to siedzisz na facebooku do 3 rano i chlipiesz. Co jest z tymi facetami???

Rzuć w cholerę swoje zabawy w detektywa. Zamiast sprawdzać konkurencję, rusz dupę i inwestuj ten czas w siebie.
Co powiesz swojemu dziecku jak się zapyta co robiłeś w jego wieku? "śledziłem mamusię na facebooku i ryczałem w poduszkę".

Chcesz chyba, żeby dziecko było z Ciebie dumne. Zapisz się na jakieś sztuki walki, albo coś co doda Ci pewności siebie. Mam nadzieję, że masz pracę, bo finansowe bezpieczeństwo też jest kluczowe.

Jednym słowem, zacznij żyć bo na razie, to tylko marnujesz swoje życie i czas który NIGDY nie wróci.

MichalST
Nowicjusz

#10 Mam problem w swoim związku

Nieprzeczytany postautor: MichalST » 19 gru 2017, 5:35

Powiedziała mi że to nie jest takie proste by do mnie wrócić. Nie wie czy coś do mnie jeszcze wogóle czuje. Powiedziała że nasze relacje pozostaną na poziomie znajomi puki nie przemyśli sobie wszystkiego.
Syn jest wpatrzony we mnie cały czas wyczekuje kiedy przyjadę kiedy go wyczekuje. Nie mam za bardzo znajomych. Chyba że z pracy ale to z Nimi nie ma rozmowy na takie tematy. Czy zawieranie nowych znajomości na różnych portalach w obecnej sytuacji jest czymś złym?? Chodzi mi o porozmawianie z kimś a nie odrazu nie wiadomo co. Wiem nie wolno się poddawać ale ona nie potrafi mi powiedzieć czy da mi szansę a ja też nie będę w nieskończoność czekał a ona będzie sobie układała życie z kimś innym.