Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Niepewność przed przyszłością

Dział specjalnie dla waszych problemów w związkach. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy następują ciche dni, on/ona się nie odzywa, nie wiesz jak zbudować zdrowy związek, uwolnić się od toksycznej osoby albo masz jakiś inny problem, napisz tutaj.
arealeonhart
Nowicjusz

#1 Niepewność przed przyszłością

Nieprzeczytany postautor: arealeonhart » 19 lip 2018, 22:35

Witam serdecznie,

Jestem z dziewczyną już 1.5 roku. Charakterami do siebie pasujemy, bardzo dobrze wychodzi nam wspólne spędzanie czasu. Jednak martwię się przyszłością. Jestem w rodzinie, gdzie liczy się wykształcenie, pieniądze, pewna przyszłość. Niestety moja dziewczyna jest z biednej rodziny, jej rodzice są mocno ograniczeni, nie mają ambicji. Wystarcza im zwykła praca i nie chcą bardziej się rozwijać. Oczywiście tak samo wychowują swoją córkę - moją dziewczynę. Przez rok czasu myślałem - jakoś to będzie, może uda mi się ją jakoś przestawić na moje tory. Ja pracuję w firmie, studiuję informatykę, mam sporo zainteresowań. Moja dziewczyna niestety dostała się na studia pedagogiczne - chce być jak mama - nauczycielką w przedszkolu. Ona też chce po prostu pracować od-do, dostać wypłatę, a resztę czasu po prostu przeznaczyć na rodzinę. Moi rodzice odradzają dalszą kontynuację związku, ja jednak jeszcze czekam, nie wiem co zrobić. Boję się wizji przyszłości z taką osobą, a na pewno patrzę też przez pryzmat przyzwyczajenia, miłości do dziewczyny. Co zrobić? Proszę o pomoc, albo może po prostu przedstawcie swój tok myślenia. Dzięki z góry :)

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Re: Niepewność przed przyszłością

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 23 lip 2018, 0:22

Przede wszystkim, nie sugeruj się zdaniem rodziców, oni żyli w innych czasach. Dziś młode osoby potrafią odkładać już spore pieniądze na dom, kiedy to nasi rodzice w tym wieku dopiero zaczynali studia. To tak odnośnie wykształcenia, które po stopniu podstawowym służy tylko do "zarabiania" pieniędzy.
Jeżeli nie jesteś brzydki i masz pieniądze oraz potrafisz je mnożyć, to bez problemu znajdziesz sobie kogoś innego. A jeżeli chcesz być z obecną dziewczyną, to nie zadreczaj się przyszłością. Jesteście oboje młodzi i jeszcze wiele się w was zmieni. 90% poglądów w ciągu następnych 5 lat ulegnie przewartościowaniu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.