Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Perfumy

Dyskusje, cytaty motywacyjne, wasze kompleksy, konflikty, modne trendy.
Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#21 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 19 wrz 2016, 19:13

Ooo, dziękuję bardzo za porządną listę! Przy najbliższej okazji przewącham i obym znalazła coś dla siebie. :DD

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#22 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 21 wrz 2016, 9:16

Borys pisze:Źródło posta Od Paco Rabanne jest też Invictus, o dziwo dobrze oddziałuje na młode niewiasty i podobnie wyjątkowa trwałość.

Jakie mógłbyś polecić zapachy, które dobrze działają na kobiety 30+, tzw. MILFy ? :D

Awatar użytkownika
Leif
Bywalec

#23 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: Leif » 21 wrz 2016, 15:21

LilPeneros pisze:Źródło posta Jakie mógłbyś polecić zapachy, które dobrze działają na kobiety 30+, tzw. MILFy ? :D

W pierwszej kolejności chloroform (ewentualnie eter dietylowy) :P
Obrazek

Na wszystkie kategorie wiekowe, w tym również MILFy, mocno działają również takie zapachy jak:
- władza
- wysoka pozycja społeczna
- pewność siebie
- dobre geny, dobre zdrowie, dobrze wyglądające symetryczne ciało w dobrym stanie
- Kazik & Zygmunt
Obrazek
- Franklin
Obrazek

Choć względna siła oddziaływania dwu ostatnich nut jest trochę silniej skorelowana z szerokością geograficzną niż pozostałych ;)
Obrazek
Obrazek
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
Michał Gołkowski

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#24 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 21 wrz 2016, 20:35

Mam do Was pytanie: czy kupujecie perfumy w drogeriach, typu Douglas lub Sephora?

Spodobały mi się Valentino Uomo Intense. Po prostu zapach mnie pochłonął bez reszty. Tylko kwestia ceny... 409 zł za 100 ml to troszkę za drogo jak dla mnie, aczkolwiek, jestem w stanie tyle wydać. Nie ma nigdzie indziej dostępnej tej pojemności, ani w perfumeriach ani w internecie. Podejrzewam, że trochę trzeba będzie na nie poczekać, bo to świeży wypust.
Jednak, porównując ceny kilku innych perfum, zauważyłem, że w internecie można kupić średnio 150-200 zł taniej. Wiadomo dlaczego.

Czy bylibyście w stanie wydać więcej, wiedząc, że nie jest nigdzie poza danym sklepem dostępne?
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#25 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: Borys » 22 wrz 2016, 0:45

LilPeneros pisze:Jakie mógłbyś polecić zapachy, które dobrze działają na kobiety 30+, tzw. MILFy ? :D

Co do "MILFów" - Leif wyczerpał odpowiedź :D
Odnośnie zapachów dla pań 30+ to celowałbym w zapachy mocniejsze, z charakterem, podkreślone nutami skóry, tytoniu, kadzidła, agaru (oud), ambry z dodatkiem słodyczy cynamonu, kardamonu, kakao etc.
Łatwiej byłoby mi operować na przykładach, które masz w zanadrzu. Kobiety 30+ w przeciwieństwie do "kobietek" mają wyrobiony gust, zdecydowanie szersze spektrum zawodowe - np. pracownicy korpo spodobają się charakterystyczne dla tego środowiska zapachy np. Chanel Platinum Egoiste czy Terre d'Hermess, artystce typowo "samcze" jak Yves Saint Laurent Kouros, a pani w bibliotece zachwycona będzie Paco Rabanne One Milion.

TheShy pisze:Źródło posta Mam do Was pytanie: czy kupujecie perfumy w drogeriach, typu Douglas lub Sephora? (...) Czy bylibyście w stanie wydać więcej, wiedząc, że nie jest nigdzie poza danym sklepem dostępne?

Ja kupuję w internecie, no chyba że to byłoby coś niszowego lub z górnej półki.
Gdybym miał Twój dylemat, pewnie za te pieniądze kupiłbym porównywalny lub lepszy zapach. Gdy wyczpuszczają perfumy na rynek, bądź pewny że na początku cena zawyżona jak diabli, tyle że w tym przypadku to woda perfumowana, więc i cena adekwatna.
Valentino Uomo Intense to dobry wybór <kciuk> Pamiętaj tylko, że na blotterze ten zapach inaczej się układa niż na skórze i dla pewności jeszcze porównaj z Dior Homme Intense i Dior Homme Parfum w teście nadgarstkowym, jak się układa po 1-2-5 godzinach. Ciekawostką jest, że Valentino porównywalny jest z Diorem, ponieważ projektant tego pierwszego niegdyś pracował właśnie dla Diora <ninja>

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#26 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 22 wrz 2016, 8:07

No więc tak.
Spodobały mi się w sumie dwa zapachy, które dziewczyna psiknęła mi na zewnętrzne strony nadgarstków: owe Valentino a na drugim Lalique pour Homme Equus. Dla mnie w miarę zbliżone, wąchając cały czas w samochodzie w końcu słabo je odróżniałem od siebie. :)
W perfumerii byłem ok. 11 przed południem i tak: Lalique, mimo, że perfuma, o 18 przestał być odczuwalny. Natomiast Valentino... wziąłem normalnie prysznic na noc, wstaję dziś rano i co? I ręka dalej pachnie. Nie tak intensywnie, wiadomo sprawa, ale ciut słabiej niż wieczorem, nie trzeba specjalnie się "wwąchiwać" tylko wystarczy nos przyłożyć do skóry :)
Rzadko mam styczność z tak trwałym zapachem, rozumiem, jak szafa pachnie dwa tygodnie od ubrań, ale żeby skóra... :)
Tak więc chyba się skuszę, raz się żyje, a pieniążki miałem odłożone w skarbonce, więc... <jasne>

Borys pisze:porównaj z Dior Homme Intense i Dior Homme Parfum

W teście nie robiłem, ponieważ niezbyt trafiły do mnie te zapachy... nie, żeby nieładnie jakoś, ale tamten ma to coś ;)

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#27 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 22 wrz 2016, 11:42

Leif jak zawsze w formie ze swoją szyderą z tym, że tutaj ta szydera była zupełnie nie na miejscu, bo to, że mężczyźnie w wieku 26 lat podobają się zarówno kobiety młode jak i atrakcyjne kobiety 30+ jest czymś jak najbardziej normalnym.

Z kolei co do wskazówek Borysa, to są one dla mnie bardzo cenne i na pewno wezmę je pod uwagę.

Przy okazji - kupowaliście kiedyś cokolwiek ze strony Perfumesco.pl ?

Alcapucino
Nowicjusz

#28 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: Alcapucino » 23 wrz 2016, 11:49

Dzięki za odpowiedzi, będzie w czym wybierać aczkolwiek nurtuje mnie kolejna rzecz: Sprawdzałem sobie ceny w internecie różnych perfum i na stronie sklepu (douglas) i cena za dany perfum 75 ml wynosiła 350 zł natomiast na innej stronie już tylko 113 zł za 75 ml z tym że to tester -

"Ten produkt jest TESTEREM.
Tester to specjalna wersja, która zapakowana jest w biały kartonik i nie ma korka na atomizerze. Z tych względów jego cena jest niższa. Skład perfum jest taki sam"

No i teraz pytanie czy ten skład w rzeczywistości jest taki sam? Czy to jest jakiś wałek bo jednak różnica cenowa jest kolosalna a skoro skład ten sam to by wychodziło na to że 200 zł płaci się za korek... Jaka jest prawda?

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#29 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 23 wrz 2016, 12:37

Awatar użytkownika
vcr
Użyszkodnik

#30 Perfumy

Nieprzeczytany postautor: vcr » 26 wrz 2016, 3:21

Żeby poczuć One Million wystarczy wyjść wieczorem na miasto. Osobiście mi strasznie zbrzydły.

Od siebie mogę polecić Hugo Boss no.6. Używam od ponad 2 lat i wciąż mi sie podobają. Lekki, klasyczny zapach.
I jeszcze nie usłyszałem, żeby był słaby :)