Strona 1 z 1

#1 Zastrzeżenie dowodu osobistego

: 14 maja 2018, 14:44
autor: pens
Czy jest coś takiego jak możliwość zastrzeżenia dowodu osobistego? Tak, aby nikt nie mógł zaciągnąć pożyczki, w przypadku gdybym go gdzieś zgubił?

#2 Zastrzeżenie dowodu osobistego

: 14 maja 2018, 23:50
autor: salata
pens pisze:Czy jest coś takiego jak możliwość zastrzeżenia dowodu osobistego? Tak, aby nikt nie mógł zaciągnąć pożyczki, w przypadku gdybym go gdzieś zgubił?

Oprócz policji i urzędu gdzie wydano dokument, koniecznie zastrzeż w bankach jakich masz konta. Najlepiej w odwrotnej kolejności. Na policji zgłosić kradzież i pokazać dokumenty poświadczone przez wcześniej wydane instytucje. Zrobić to najszybciej jak się da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3 Zastrzeżenie dowodu osobistego

: 15 maja 2018, 7:03
autor: robst
Sam się zastanawiam czy istnieją jakieś bazy danych w do których wpisywane są zagubione dokumenty. Tak na logikę, to powinny być. Powinny być tym bardziej, że takich zdarzeń w całej Polsce codziennie jest naprawdę bardzo dużo. A tak, gdyby ktoś chciał zaciągnąć pożyczkę, czy wziąć telefon na abonament, to ten który weryfikuje, powinien mieć na czerwono podświetlone, że temu komuś zgubił się dowód osobisty i trzeba go dodatkowo zweryfikować. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: http://www.finanovacash.pl/

#4 Zastrzeżenie dowodu osobistego

: 20 maja 2018, 20:19
autor: salata
Do takich bardzo danych w pierwszym miejscu mają dostęp instytucje finansowe, więc najpierw najlepiej zastrzec dokument tam.
Tapnięte z telefona
Pozdrówka
Sałata