Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jaki prostownik warto kupić?

Dział poświęcony motoryzacji.
Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#1 Jaki prostownik warto kupić?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 31 sty 2017, 20:16

Drodzy forumowiczę, wyruszam do was z istotnym da mnie pytaniem. Jako, że to moje motoryzacyjne początki to wolę zapytać ludzi bardziej w temacie doświadczonych. W jaki prostownik najlepiej zainwestować? Wiadomo, są i te najtańsze i jakieś droższe z magicznymi regulatorami. Koniec końców nie wiem, jaki najlepiej wybrać. Wolę mieć własny i być zabezpieczona na wszelką akumulatorową ewentualność, a nie chcę się prosić znajomych czy rodziny o prostownik. No i wiadomo - chciałabym, żeby posłużył mi dłuższy czas, a nie padł za rok, kiedy w razie czego padnie mi akumulator. :)

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#2 Jaki prostownik warto kupić?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 01 lut 2017, 23:36

wybierz z rozruchem
posłuży dla benzyniaka jak i dla dizla

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#3 Jaki prostownik warto kupić?

Nieprzeczytany postautor: Borys » 02 lut 2017, 16:59

Dobry prostownik charakteryzuje się m.in. następującymi elementami:
- zabezpieczenie przed przeciążeniem, zazwyczaj bezpiecznik wymienialny na zewnątrz obudowy
- zabezpieczenie przed odwrotnym połączeniem biegunów z kontrolką (szczególnie użyteczna dla kobiet Obrazek)
- wskaźnik analogowy
- wysoki prąd ładowania (15-20A)
- długi czas gwarancji 2-3 lata
- układ oparty na mikroprocesorze

Producenci: Einhell, CTEK, Yato
Dla profesjonalistów: Semi Elektronik

Warto stosować prostownik nie tylko gdy akumulator łapie padakę B-) ale też co jakiś - kilka razy w roku, zwłaszcza gdy jeździsz na krótkich trasach, łatwo o skrócenie żywotności akumulatora. Stan akumulatora sprawdzisz bez problemu zwykłym miernikiem elektrycznym.

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#4 Jaki prostownik warto kupić?

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 02 lut 2017, 19:19

Borys pisze:Źródło posta Stan akumulatora sprawdzisz bez problemu zwykłym miernikiem elektrycznym.

No chyba nie :).
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#5 Jaki prostownik warto kupić?

Nieprzeczytany postautor: Borys » 02 lut 2017, 19:56

Mam na myśli napięcie spoczynkowe chociażby (12,6V), przy okazji napięcie ładowania (13,8 - 14,8 V) albo zimnego rozruchu (>10V) :)

bezkorol
Zbanowany

#6 Jaki prostownik warto kupić?

Nieprzeczytany postautor: bezkorol » 07 mar 2018, 8:45

Ale do naładowania kaumulatora nie trzeba kupować jakiegoś potężnego prostownika, wystarczy zwykła ładowarka, taką jaką można znaleźć np w Lidlu czy innych tego typu sklepach. Koszt nie jest istotnie duży. Ważne, aby była to ładowarka sterowana procesorem. Chodzi o to, aby napięcie było dostsowane do akutalnego stanu naładowania akumulatora.
Proponuję sprawdzić jeszcze pod linkiem: https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-pros ... mulatorow/
- artykuł poradnikowy opisujący to na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.