Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Opony letnie

Dział poświęcony motoryzacji.
witalny
Zbanowany

#1 Opony letnie

Nieprzeczytany postautor: witalny » 02 kwie 2018, 10:32

W połowie kwietnia mam planuję kupić komplet letnich opon 16-cali do Renault Megan. Opony będą jeździć na stalowych felgach, +/- 2000 kilometrów miesięcznie. Czy jest sens kupić nowe opony w przedziale budżetowym do 800 zł?? Czy lepiej jakieś sprawdzone, stabilniejsze?

Awatar użytkownika
salata
Arogant

#2 Opony letnie

Nieprzeczytany postautor: salata » 02 kwie 2018, 17:47

witalny pisze:W połowie kwietnia mam planuję kupić komplet letnich opon 16-cali do Renault Megan. Opony będą jeździć na stalowych felgach, +/- 2000 kilometrów miesięcznie. Czy jest sens kupić nowe opony w przedziale budżetowym do 800 zł?? Czy lepiej jakieś sprawdzone, stabilniejsze?

Opony to element który wpływa na stabilność i prowadzenie auta najbardziej. To jedyny kontakt samochodu z podłożem dlatego nie polecam, a nawet odradzam oszczedzac. Porzycz od rodziców, przyjaciół aby kupić przyzwoite gumy. Tu naprawdę możesz spieprzyć sobie życie. Jak idziesz do łóżka z laską, którą dopiero co poznałeś to też oszczędzasz na kondomach? Miałem kilka opon i zawsze wracałem do Continental jeżeli chodzi o letnie ogumienie. Polowałbym na nie używane, ale w bardzo dobrym stanie. Nie wiem czy nie będziesz musiał dołożyć, bo mój rozmiar jest 4 numery większy i ja płacę więcej za jedną sztukę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

stark80
Zbanowany

#3 Opony letnie

Nieprzeczytany postautor: stark80 » 03 kwie 2018, 6:56

Zgadzam się z kolegą wyżej. Nie ma co oszczędzać na oponach. Dziwię się niektórym ludziom, że kupują opony używane. Używane z różnych giełd itd. Nie wiadomo nawet jakie jest pochodzenie takich opon. Czy pochodzą one z aut powypadkowych, jaki miały przebieg. Jedynie znane są informacje z tego co można wyczytać na oznakowaniu bocznym. A i tak niewiele osób je czyta, bo i po co?
Opony - nowe najlepiej. Jest to po prostu kwestia bezpieczeństwa. Jakie? Zależy od posiadanego budżetu. Nie bagatelizowałbym też takich testów jak te tutaj - zobacz link.