Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jak dbać o męska cerę?

Dyskusje o urodzie i modzie.
pens
Zbanowany

#1 Jak dbać o męska cerę?

Nieprzeczytany postautor: pens » 20 lip 2018, 13:42

Mam 30 lat, chciałbym jakoś bardziej zadbać o moją skóre, a szczególnie o twarz,cere ... widząc na ulicy zadbane kobiety których cera aż się prosi by jej dotkąć zastanawiam się - jak one to robią ? dlaczego mi to nie wychodzi skoro się staram ... i nie moge dojść do ładu. przez ostatnie 5-6 lat borykałem się z trądzikiem... naszczęście te czasy już minęły ( chociaż zostały mi na twarzy niewielkie blizny) i od czasu do czasu pojawi się jakiś pryszcz.

Co robić?

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Re: Jak dbać o męska cerę?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 23 lip 2018, 0:14

Trądzik często jest uwarunkowany genetycznie. Pierdolenie, że dieta i wysiłek fizyczny to najlepsza na to recepta, jest dobre dla tych, którzy mają w tym swój interes. Oczywiście, zmniejszysz tym wysyp pryszczy, ale zawsze jakiś tam wyskoczy. Co do dbania, kremy i peelingi, oczywiście dobrane odpowiednio pod rodzaj cery.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

robst
Zbanowany

#3 Jak dbać o męska cerę?

Nieprzeczytany postautor: robst » 23 lip 2018, 8:00

No niestety jeśli człowiek nie potrafi sie opanować i jeśli wyciska pryszcze to blizny mogą sie pojawić i poważnie szpecić twarz. Wiem,ze trudno jest nie wyciskać pryszczy jesli na twarzy jest biała dioda, ale jednak warto jest się opanować. Roznosisz w ten sposob bakterie i na całej skorze wyskakuje jeszcze wiecej niedoskonałości.
Jeśli chodzi o mnie to aż takiej duzej uwagi do pielęgnacji cery nie przykładam ale stosuje się do kilku zasad
staram sie nie dotykać twarzy brudnymi rekami
stosuję kosmetyki do cery wrazliwej ( taką włąśnie mam). Oczywiscie z serii męskiej.
raz na tydzień robię peeling
Dokładnie codziennie oczyszczam skórę żelem do twarzy
i stosuję krem po goleniu, bo krem taki ładnie lagodzi podrażnienia.
http://thebodyshopclub.pl/blog/meska-tw ... o-nia-dbac

ExtremeWear
Zbanowany

#4 Jak dbać o męska cerę?

Nieprzeczytany postautor: ExtremeWear » 24 lip 2018, 17:48

W zasadzie nie wydaje mi się, czy męska cera wymaga aż takiej pielęgnacji. Jeżeli minie okres trądziku i zmian hormonalnych, to myślę, że w większości przypadków wystarczy przede wszystkim nawilżanie.