Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jak pokonaliście trądzik.

Czyli jak dbać o nasze zdrowie.
Alcapucino
Nowicjusz

#1 Jak pokonaliście trądzik.

Nieprzeczytany postautor: Alcapucino » 07 lis 2016, 18:12

Tak jak w temacie. Mam trądzik od 16 roku życia, byłem u kilku dermatologów, brałem naprawdę różne leki i stan mojej twarzy był tylko coraz gorszy, niektóre działały ale tylko przez chwile. Po kilku latach i setkach wydanych złotych olałem kompletnie sprawę, bo czułem że tylko wyrzucam pieniądze w błoto ... i o dziwo mniej więcej pół roku później nie biorąc żadnych leków trądzik praktycznie sam z siebie zniknął wiadomo zostały jakieś tam blizny ale praktycznie większość zeszło i zacząłem w miarę normalnie wyglądać i tak było z 2 lata. No a teraz od jakichś 2-3 miesięcy zaczyna to wszystko wracać. Może jest ktoś tutaj, kto uporał się z tym problemem? Powie co dla niego zadziałało, nie chce po raz kolejny tracić bezsensownie pieniędzy i czasu.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#2 Jak pokonaliście trądzik.

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 08 lis 2016, 22:09

Z naturalnych suplementów/leków kup sobie suszone "ziele fiołka trójbarwnego" znanego też jako bratek polny w sklepie zielarskim i przyrządzaj sobie z niego herbatki.
Ewentualnie jeśli jego smak będzie dla Ciebie trudny do zaakceptowania możesz sobie kupić suplement "Bratek polny - zioła w tabletkach" i pić tyle ile jest zalecane na opakowaniu każdego dnia.

Do tego staraj się jeść takie rzeczy jak domowej roboty kiszone ogórki, kiszona kapusta (może być z targowiska), oprócz tego wyeliminuj z diety wszystko co jest słodkie za wyjątkiem owoców, a owoce też staraj się wybierać raczej te mniej słodkie, np. latem zamiast czereśni wybieraj wiśnie.
Owoce generalnie należy jeść ale w ograniczonych ilościach.
Przestań słodzić herbatę, nie pij żadnych słodkich napojów, ani soków owocowych z kartonu, ani soków typu Kubuś (zawierają prawie 19 łyżeczek cukru w 900 ml), nie jedz jogurtów owocowych ze sklepu tylko jedz kefiry i jogurty naturalne, względnie jak chcesz owocowy, to sobie blenderem zblenduj owoce razem z jogurtem naturalnym.
Oprócz tego staraj się unikać alkoholu, ostrych przypraw (chilli, papryka ostra, pieprz), kurkumy - jeśli już je spożywasz to w mocno ograniczonej ilości i spróbuj poobserwować swój organizm, tzn. które przyprawy wywołują u Ciebie trądzik.
Generalnie zasady są takie:

- jedz niskoprzetworzone produkty spożywcze
- unikaj alkoholu
- unikaj tego co ma słodki smak z wyjątkiem owoców jedzonych w ograniczonych ilościach (np. 2 jabłka dziennie)
- unikaj sklepowych soków/nektarów/napojów owocowych lub marchwiowo-owocowych
- unikaj jogurtów owocowych, serków homogenizowanych, słodkich ryżów na mleku, słodkich deserów, jogurtów pitnych - słodkiego nabiału ogólnie mówiąc
- unikaj fast-foodów - jedyne dozwolne, to spaghetti z mięsem polane jakimś sosem z torebki - sam jadam od czasu do czasu duszonego fileta z piersi kurczaka wymieszanego z makaronem i polanego sosem bolońskim z torebki
- staraj się unikać tych przypraw, które wymieniłem wcześniej ale najpierw sprawdź jak Twój organizm reaguje na każdą z nich osobno przez pewien czas, np. jednego dnia sypiesz sobie bardzo małą ilość pieprzu czarnego do rosołu i obserwujesz swój organizm, tzn. czy będą wypryski czy nie - jeśli będą, to czekasz aż poznikają i testujesz dodając do zupy następną przyprawę i sprawdzasz czy będą wypryski
- staraj się jeść produkty, które są wolne od cukru lub słodzików, albo jeśli nawet zawierają cukier, to wybieraj te ze śladowymi ilościami cukru

Kup sobie jakiś dobry probiotyk/synbiotyk, np. Trilac lub Trilac Plus lub Multulac i stosuj go przez 2 tygodnie, potem miesiąc przerwy i znów probiotyk lub synbiotyk.
Pij wysokozmineralizowaną wodę mineralną, np. Muszyniankę lub Piwniczankę.
Pij zieloną herbatę liściastą w ilości od 1 do 4-5 szklanek dziennie (przy założeniu, że do jednej szklanki sypniesz 1 łyżeczkę od herbaty takiego suszu).
Do tego uprawiaj w sposób rekreacyjny jakąś aktywność fizyczną, która pozwoli Ci się zmęczyć i "wypocić".

Alcapucino
Nowicjusz

#3 Jak pokonaliście trądzik.

Nieprzeczytany postautor: Alcapucino » 09 lis 2016, 21:33

Diete mam bo ćwiczę na siłownii a jak nie ćwiczyłem to i tak raczej zdrowo jadłem, wiec to raczej nie od nadmiaru białka. Zieloną herbate pije polecam ale jest strasznie moczopędna. Wysokomineralizowa wodę pije co drugi dzień na zmianę z średniomineralizowana. Jedyne co pasuje to zbyt wysoka ilość cukru dużo owoców a mało warzyw, chociaż warzywa i owoce mam z domowego gospodarstwa(uroki wsi). Cynk i Magnez ogólnie też dostarczam raczej z diety do tego biorę tabletki z witaminami i minerałami do uzupełnienia tego co nie dostarczę z posiłku. Przyoraw raczej mało używam oprócz soli. Podobno bardzo duzo soli znajduje sie w krojonych szynkach dlatego zaleca się kupowanie np filetow z kurczaka i unikania wędlin - może spróbuje to zmienić.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#4 Jak pokonaliście trądzik.

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 10 lis 2016, 8:48

Odnośnie wędlin - przesadzanie z ilością spożywanych wędlin też może mieć negatywny wpływ na cerę, więc zalecałbym albo ograniczyć wędliny, albo najlepiej zastąpić je gotowanym/duszonym/pieczonym/grillowanym na grillu elektrycznym mięsem.

Mięso w dzisiejszych czasach też nie jest tak zdrowe jak było na początku XX wieku, ale i tak jest o wiele zdrowsze od wędlin.

Adach
Nowicjusz

#5 Jak pokonaliście trądzik.

Nieprzeczytany postautor: Adach » 29 cze 2018, 7:12

2-3 łyżki miodu ( naturalnego nie jakiegoś z biedronki ) sok z cytryny ( odciąć jakieś 1/4 cytryny i wycisnąć nie do końca tak z łyżeczkę ) i szczypta cynamonu (taki zwykły w każdym sklepie jest ) mieszamy to wszystko łyżeczką , i nakładamy na twarz najlepiej na całą na 15 min i potem zmywamy wodą , zaleca sie ciepłą ,ja przemywałem taką jaką miałem w kranie i też było ok :D i tak 2-3 razy dziennie . Powiem szczerze że nie robiłem sb nadziej ze pomoże bo juz pare razy takie genialne maseczki robiłem i nic , ale tu było inaczej ...! Gdy po 2 dniach moja twarz zaczęła sie przejaśniać to było super !!

Ogólnie nie jest to drogie a sposób moim zdaniem genialny! I polecam!
https://prima-med.info/
Centrum Medyczno-Diagnostyczne Prima-Med
ul. Cieszyńska 16
30-015 Kraków
NIP: 945-146-13-57
Regon: 350524730
tel. +48 12 347 84 00
email: rejestracja@prima-med.info