Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Oczyszczanie organizmu

Czyli jak dbać o nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#11 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: Borys » 18 lut 2017, 0:57

AngelSue pisze:Źródło posta Oczyszczanie organizmu za pomocą warzyw i owoców pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=R9x9KsgLbg4
<beka> <ubaw>

Nawet jeśli to żywność organiczna... w jaki sposób mają oczyszczać ? <kij>

AngelSue pisze:Źródło posta Myślę, że zdecydowanie więcej szkodliwości powoduje jedzenie mięsa, w którym jak powszechnie wiadomo, znajduje się mało mięsa :P

Masz na myśli "wyroby garmażeryjne" mylone z pierwotnym mięsem ?
W zasadzie zwierzęta mają bardziej zbliżony metabolizm do człowieka niż rośliny, więc posiadają też zdolność do metabolizowania (przynajmniej na tyle by zachować homeostazę) trucizn i w dużym stopniu metali ciężkich.

CriticalThinker pisze:Źródło posta Mam w subskrypcjach na YT gościa - aktywistę, który optuje za takim "stylem życia" i koleś ma trochę wiedzy i stara się racjonalnie argumentować.

Racjonalnie ?? :) Jak przykładowy wycinek konferencji, gdzie zdaniem jednego z lekarzy czysty biały cukier zwiększa wrażliwość insulinową (a tłuszcz ma odwrotne działanie) ? Przecież to nie jest takie proste i zależy od szeregu czynników. Wrażliwość insulinowa jest wysoka u sportowców, ludzi nieotyłych a diety oparte głównie na tłuszczach niesamowicie zwiększają wrażliwość insulinową. Cukier vs zjadany tłuszcz a insulina to logiczny mechanizm, wchodzący w skład złożonych procesów.
Co ciekawe fragment został ucięty, gdy prace naukowca, na którego się lekarz powoływał, były publikowane w latach hmm 20-30 zeszłego wieku ? :P

Wziąć jeszcze pod uwagę, że na rowerze spala kilka tys kalorii... musi czuć się świetnie ;)
Wszelkie normy odnosi się raczej do statystyki, wiarygodnej próby, a unika ekstremów...
Zauważyłem, że gość lubi objadać się (organicznymi) słodkościami, co w przypadku zaawansowanego sportowca zrozumiałe... ale piętą achillesową tego typu rozwiązania dietetycznego jest bardziej zaawansowana (w większym stopniu nieodwracalna) glikacja białek i starzenie się. Także przestroga dla miłośników glukozy.

CriticalThinker pisze:Źródło posta Bo nie ma czegoś takiego.

I w tym momencie Critical mógłbym polemizować.
tzw. Oczyszczanie organizmu to głupota na skalę masową, ale... u człowieka z kamieniami żółciowymi możemy je naturalnie rozpuścić siarczanem magnezu/oliwą przyjmowana z rana, jelita można oczyścić (badanie kolonoskopowe) przyjmując 2 dni elektrolit.
Same złogi (patologia zdrowotna) przyjmując sole magnezowe ale w większej ilości.
W dnie moczanowej - puryny we krwi zniwelujemy (odkwasimy) sokiem z cytryn (niewydolność nerek).
Do czego zmierzam - dopóki wszystko jest w normie, nie warto się nad tym zastanawiać, można ograniczyć po prostu kalorie 1-3 dni w tygodniu, by naturalne procesy kataboliczne za bardzo nie odbiegały od anabolicznych, implikujących w następstwie choroby..

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#12 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 18 lut 2017, 13:30

Napisałem, że się stara, bo mnie nie przekonał. ;) Aczkolwiek nie jestem tak zaawansowany by mu odbierać rację. Także dzięki za objaśnienie i w zasadzie myślalem podobnie, że chodzi o poszczególne przypadki, które nie świadczą o uniwersalności takiego sposobu odżywiania się.

Co do oczyszczania, to tutaj polemiki nie ma, bo wyciąłeś zdanie z kontekstu. To co było niewypowiedziane to, że przecież organizm sam się oczyszcza cały czas i to musi działac sprawnie, bo jesli nie działa, to mamy doczynienia z jakimiś chorobami. I tutaj zrozumiałym jest, że są i leki i sposoby by wspomoc to naturalne oczyszczanie się organizmu w jakiś konkretnych przypadłościach. Tylko akurat nie jest tym odżywianie się owocami. Co do wymienionych przez Ciebie rzeczy to nie mam wiedzy, więc nie wchodzę w polemikę, przyjmuję, że tak to działa, choć znając swoją naturę to mimo wszystko jeszcze samemu bym research zrobil dla pewności. ;)

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#13 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 18 lut 2017, 16:15

Chyba wyjdą z tego 2 posty. :)

TheShy pisze:Źródło posta Czyli coś jednak nie gra .

Logicznie rzecz biorąc. Przecież jakby nie grało, źle bym się czuła, i miała słabe wyniki badań, to chyba bym coś zmieniła, right?

TheShy pisze:Źródło posta Żeby nie było off-topu, mam pytanie. W dobie zanieczyszczeń powietrza, bomb nuklearnych, atomowych, jądrowych, itp. jaki jest sens dbania o własne zdrowie? Co za tym idzie oczyszczania organizmu?

Jeny. Syndrom mojego ex. Po co chodzić do pracy, skoro i tak pół pensji zabiera nam państwo. Po co żreć skoro i tak wysrasz. Po co żyć skoro i tak umrzesz. k*rwa. Masz jedno serce, jedno ciało, i jedno życie. Szanuj i dbaj, bo jak sam tego nie zrobisz, to nikt tego za Ciebie nie zrobi.

CriticalThinker pisze:Źródło posta Nadziałaś się na ścianę, gdy ogłosiłaś "oczyszczanie organizmu" połykaniem bananów. Bo nie ma czegoś takiego.

Warzywa i owoce to nie tylko banany i akurat w przypadku oczyszczania bym je odradzała bo mają wysoki IG. Uważam, że oczyszczanie za pomocą warzyw i owoców (brokuły, jarmuż, szpinak,awokado,buraki,jabłka,cytrusy,mango,kiwi) jest skuteczne przez zawartość błonnika, poza tym są szybko trawione i udrożniają jelita. Uwielbiam to uczucie lekkości i płaski brzuch :P

CriticalThinker pisze:Źródło posta Nagła, drastyczna zmiana diety wiążąca się ze zmianą percepcji (przez jakiś czas) + wyostrzenie zmysłów przy niedoborach + autosugestia i mamy cudowną modę na oczyszczanie z kolorowych czasopism i portali dla mas.

Przecież nie jest to zmiana stała, tylko kilkudniowa, i podczas jej trwania nie powinno się wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.
To tylko 2 tygodnie w roku Critical. Poza tym dla mnie to nie jest jakieś wielkie wyzwanie, bo to po prostu lubię. :)

I nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy.
Bo ja nie mam zamiaru nikogo do niczego namawiać, ani przekonywać. Ja tylko opisuję własne doświadczenia, i chciałam poznać inne. A dowiedziałam się, że wegetarianie i weganie to świry. :D

Dziękuję Wam za wyrażenie swojego zdania, może zmienię temat na ogólnie zdrowe odżywianie, bo w sumie mam jeszcze pytania odnośnie jedzenia w puszkach w sensie, groszek, kukurydza.
Na resztę może odpowiem później chociaż nie wiem czy będzie mi się chciało :P
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
TheShy
Pieniacz

#14 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: TheShy » 18 lut 2017, 17:16

AngelSue pisze:Źródło posta Jeny. Syndrom mojego ex.

To nie jest syndrom, to ja.

No nic, faktycznie, lepiej dbać.
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#15 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 18 lut 2017, 18:42

To podobne podejście. :P

@Leorth usuń ten limit znaków! :P
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#16 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 18 lut 2017, 22:13

A ta dalej swoje. xD @AngelSue To co zaproponowałaś to nie jest metoda na oczyszczanie. Możesz nazwać temat "dobra kupa i samopoczucie po jedzeniu z większą ilością błonnika" :D Wtedy nikt się czepiać nie będzie.

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#17 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 19 lut 2017, 15:43

CriticalThinker pisze:Źródło posta To co zaproponowałaś to nie jest metoda na oczyszczanie. Możesz nazwać temat "dobra kupa i samopoczucie po jedzeniu z większą ilością błonnika"

Ta nazwa to marny chwyt marketingowy. :D
Oczyszczanie bo nie jesz węglowodanów-zapychaczy i mięcha, które jest ciężko strawne :P Dobra, może nie dosłowne oczyszczanie, ale ciężko mi tu znaleźć bardziej pasujące wyrażenie. :D

Borys pisze:Źródło posta
https://www.youtube.com/watch?v=R9x9KsgLbg4

Nawet jeśli to żywność organiczna... w jaki sposób mają oczyszczać ?

Ta cała żywność ekologiczna to tylko chwyt, żeby wydać dwa razy tyle. :P Poza tym żyjemy w takich czasach, że jak sam sobie jabłoni nie posadzisz, to nie będziesz miał pewności co do jakości :P
Co do oczyszczania, to pisałam ciut wyżej o co mi chodziło.

Btw, lepszy jest filmik jak ona zalewa te owoce w zlewie i moczy je w jakiejś substancji oczyszczającej. To trochę paranoja. Ale ogólnie babeczka ma fajne przepisy. :D

Borys pisze:Źródło posta Masz na myśli "wyroby garmażeryjne" mylone z pierwotnym mięsem ?

Mam na myśli wszystko co nie jest ze sprawdzonego źródła.
Ciężko mi się do tego odnieść, bo na sam widok jakiś mięsnych wyrobów wszystko podchodzi do gardła. xD Ja nie wiem jak ludzie mogą stać w tej kolejce i patrzeć na tą czerwoną breje z kośćmi. xD Po kurczaka najchętniej czekałabym z zamkniętymi oczami. xD Chyba dlatego rzadko go jem.

Borys pisze:Źródło posta W zasadzie zwierzęta mają bardziej zbliżony metabolizm do człowieka niż rośliny, więc posiadają też zdolność do metabolizowania (przynajmniej na tyle by zachować homeostazę) trucizn i w dużym stopniu metali ciężkich.

A tu musiałabym się dokształcić. :P Chociaż nie wiem, o co Ci tu dokładnie chodzi, bo co z tego, że zwierzęta mają podobny metabolizm ? :P jeżeli były karmione byle czym i na jakiś antybiotykach, tak, by szybko na nich zarobić, to jakie w tym wartości odżywcze? W hurtowniach się nie patyczkują, hajs ma się zgadzać.

Ja za mięsem nie przepadam, bo nie czuję się po nim dobrze.

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#18 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: Simple » 26 lut 2017, 0:02

https://portal.abczdrowie.pl/to-nerki-o ... ie-kuracje

mała synchroniczności : na szmatławcu WP pojawił się artykuł o oczyszczaniu, wspomniano też o głodówce

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#19 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 26 lut 2017, 12:35

Dzięki za artykuł. :D
Może faktycznie powinnam zmienić temat na uczucie lekkości i dobre samopoczucie. xD
Poza tym przemyślę skrócenie mojej owocowo warzywnej paranoi do 3 dni. :D

Chociaż i tak najbardziej zainspirował mnie jeden z komentarzy:
"Półlitrówka i onanizm są najlepsze na organizm." <ha>

mmarcin
Nowicjusz

#20 Oczyszczanie organizmu

Nieprzeczytany postautor: mmarcin » 14 mar 2018, 11:34

Wiecie co, na oczyszczanie organizmu polecam dietę warzywno owocową. Zakwas z buraków pity codziennie rano też jest dobrym sposobem.
Ja zakwas z buraczków robię sam, przynajmniej wiem co piję.
Obrazek