Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Komponując siebie

Co siedzi w ludzkich głowach? Czym się kierują? Co na nich wpływa? Odpowiedzi znajdziecie tutaj!
Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#1 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 24 paź 2016, 2:27

Temat odgrzewany z MH. Przypomniał się mi.Więc testy:

http://enneagram.pl

https://www.16personalities.com/pl/darm ... osobowosci

Po zrobieniu testu,możecie się pochwalić wynikiem.Zapraszam do dyskusji i...wrzucania kolejnych testów.

Skomponujmy siebie :)

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#2 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 24 paź 2016, 15:30

Adventures jeśli pozwolisz wrzucać tu będę opisy swojego profilu. Lecz jesli będzie Ci to przeszkadzać, to niech Leorth wydzieli te posty do nowego tematu o INFP.

INFP w aspekcie uczenia się.
► Pokaż Spoiler

To cały ja. :D Można się domyśleć, że szkoła polska była dla mnie męczarnią. <stop>

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#3 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 24 paź 2016, 17:27

CriticalThinker pisze:Źródło posta Adventures jeśli pozwolisz wrzucać tu będę opisy swojego profilu. Lecz jesli będzie Ci to przeszkadzać, to niech Leorth wydzieli te posty do nowego tematu o INFP.

Nie ma problemów,fajnie,dowiem się też coś o sobie.

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#4 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 24 paź 2016, 17:39

CriticalThinker pisze:Źródło posta To cały ja. Można się domyśleć, że szkoła polska była dla mnie męczarnią.

Tak przy okazji możesz wrzucić stronę skąd bierzesz tamte opisy,poczytam o innych "Zielonych" ;)

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#5 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 24 paź 2016, 18:13

Adventures pisze:Nie ma problemów,fajnie,dowiem się też coś o sobie.

No to ekstra. :) Choć jak jest nas dwóch to możemy klub, czy stowarzyszenie założyć ;)

Adventures pisze:Tak przy okazji możesz wrzucić stronę skąd bierzesz tamte opisy,poczytam o innych "Zielonych" ;)

Z tym może być ciężko. Swego czasu, wchodziłem we wszelkie strony o tych osobowościach i kopiowałem o infp fragmenty, które mnie interesowały i nie trzeba było za nie płacić. Chciałem potem przydatną kompilacje zrobić, ale zostały mi same materiały. Teraz to co zebrałem tłumaczę na polski. :) W sumie dużo tego nie ma, bo interesował mnie aspekt uczenia się, a na większości portalach informacje się powtarzały.

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#6 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 25 paź 2016, 0:50

CriticalThinker pisze:Źródło posta No to ekstra. Choć jak jest nas dwóch to możemy klub, czy stowarzyszenie założyć

Klub "Zielonych,którzy chcą mięć zielone-a nie byli jeszcze na Marsie"- pasuje Ci taka nazwa? ;)

CriticalThinker pisze:Źródło posta Z tym może być ciężko. Swego czasu, wchodziłem we wszelkie strony o tych osobowościach i kopiowałem o infp fragmenty, które mnie interesowały i nie trzeba było za nie płacić. Chciałem potem przydatną kompilacje zrobić, ale zostały mi same materiały. Teraz to co zebrałem tłumaczę na polski. W sumie dużo tego nie ma, bo interesował mnie aspekt uczenia się, a na większości portalach informacje się powtarzały.

Jak możesz to dołóż jeszcze o ENFP-tak jak o sobie i tej szkole.

Męczarnią-ale nie leżałeś pod drzwiami Pani Dyrektor niczym Rejtan w formie protestu i "miałeś w... o tym co inni pomyślą"? :)

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#7 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 25 paź 2016, 22:29

Motyw z Zielonymi ciekawy, ale mogą nas pomylić z greenpeace. :) Kategoria dyplomatów jest rzeczywiście wyjątkowa. Od razu Olle byśmy zgarnęli bo ona też zielona. Byłoby to ciekawe miejsce. ;)

Wybacz, czas mnie ogranicza w moich eksploracjach charakterów. A z chęcią był się zapoznał z twoim profilem. Poszukaj coś na własną rękę, w razie czego pomożemy z tłumaczeniem. :)

Nie mam bujnej historii szkolnej. Problemy miałem już w gimnazjum. Tzn. awersje do szkoły, ale bardziej podświadomą, bo ogólnie byłem wtedy jeszcze "grzecznym chłopcem" trochę lamusowatym. :P W liceum się to zmieniło, ale bywało różnie. Pomyliłem szkołę, gdzie wymagane było kucie, a ja prowadziłem raczej życie dekadenckie wtedy. :)

Awatar użytkownika
Adventures
Arogant

#8 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 26 paź 2016, 1:17

CriticalThinker pisze:Źródło posta Motyw z Zielonymi ciekawy, ale mogą nas pomylić z greenpeace. Kategoria dyplomatów jest rzeczywiście wyjątkowa. Od razu Olle byśmy zgarnęli bo ona też zielona. Byłoby to ciekawe miejsce.

To zapraszamy Ollę do Fanklubu.
Ale także "inne kolory".

CriticalThinker pisze:Źródło posta Wybacz, czas mnie ogranicza w moich eksploracjach charakterów. A z chęcią był się zapoznał z twoim profilem. Poszukaj coś na własną rękę, w razie czego pomożemy z tłumaczeniem.

Poszukam.Ten cały test opiera się lekko na 4 typach kolorów.O tym też coś podrzucę.Mnie też trochę czas gania.

CriticalThinker pisze:Źródło posta Nie mam bujnej historii szkolnej. Problemy miałem już w gimnazjum. Tzn. awersje do szkoły, ale bardziej podświadomą, bo ogólnie byłem wtedy jeszcze "grzecznym chłopcem" trochę lamusowatym. W liceum się to zmieniło, ale bywało różnie. Pomyliłem szkołę, gdzie wymagane było kucie, a ja prowadziłem raczej życie dekadenckie wtedy.

Ja też nie lubiłem chodzić.A ze szkołami to różnie bywało.Już w gimnazjum wtłoczyłem sobie do głowy że "na studia nie pójdę"
Do szkoły średniej poszedłem po maturę i tylko po to.Wiesz,że teraz jestem w szkole?Tylko nie wiem w jakiej i co gorsza na jakim kierunku...

-"Co Pana interesuje?"
-"Legitymacja" ;)

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#9 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 14 lut 2017, 20:09

Więc w pierwszym teście wyszło mi:

Siódemka ze skrzydłem osiem: 7w8 - "Realista"

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często hojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy. Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczego. Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm. Gdy chce coś, to chce tego natychmiast. Agresywna, chce szybko zdobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska.

W drugim zaś:
Obrazek

Jak to zwykle bywa w takich testach, część pasuje jak ulał, reszta zupełnie ode mnie odstaje. Tutaj myślę, że co inna osoba to wynik powinien być również inny, bo takie generalizowanie upodabnia testy na osobowość do horoskopów.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#10 Komponując siebie

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 14 lut 2017, 23:09

Dla mnie podział MBTI ma wartość nawet jeśli nie określamy kto jest kim. Po prostu daje rozeznanie w jakich sprawach ludzie mogą się różnić. Zdaje sobie również sprawę, że mogą być osoby które się nie wpasowują do końca w ten system. Jednak dla mnie bynajmniej nie można tego odnieść do horoskopu. Ja i moja siostra to ten sam znak zodiaku a całkowite przeciwieństwa, a test MBTI jak w morde strzelić dokładnie nakreślił nasze osobowości. Z enneagramu nie korzystam bo dla mnie to już jest bliżej horoskopu, nic konkretnego nie mówi w zasadzie. Jakoś do mnie nie trafia.

Innym testem jest wielka piątka neo-ffi taki ma chyba skrót. Lecz nie robię testu bo w sumie nie potrzebuję. Wystarczył mi mbti.

@Leorth mam wrażenie, że pasuje do Ciebie obrońca. Jest w Tobie coś z czuciowca (f).

Jest też takie założenie, że nie moźna jednym testem jednoznacznie określić profilu. Ostateczne przypisanie się do któregoś powinno być podparte głębszym zrozumieniem i wnikliwa uczciwą obserwacją w dłuższym dystansie.