Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Języki obce

Wszelkie sprawy zawodowe, takie jak wybór studiów, problemy w pracy, rozkręcanie biznesu i wiele innych.
Piotrek
Nowicjusz

#1 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: Piotrek » 28 sie 2016, 18:43

Nigdy jeszcze języki obce nie były tak ważne jak teraz. Chyba każdy się zgodzi że ogarnięty facet powinien potrafić wysłowić się nie tylko w języku polskim. W jakich językach mówicie, jakich się uczycie a jakich jeszcze chcielibyście się nauczyć? :) Od dziecka uczę się angielskiego, ale dopiero od kilku lat mogę powiedzieć, że mówię w nim nieźle. Dopiero, od kiedy tak naprawdę sam zacząłem się go uczyć. Od zeszłego roku uczę się hiszpańskiego, które jest super językiem. Jak jest u was? ;)

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Re: Języki obce

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 28 sie 2016, 19:43

Oj zgadzam się, zwłaszcza język Angielski jest bardzo ważny w dzisiejszym życiu. Co człowiek chce znaleźć coś ciekawego w internecie, jest zapraszany zazwyczaj anglojęzyczne strony.
O mojej wymowie tego języka nie wspomnę, bardziej służy do rozbawiania innych, niźli rozmów. :lol:

Za czasów, gdy chodziłem do szkoły, w technikum miałem również obowiązkowy język Niemiecki, niestety jakoś mi nie podszedł. Może to moje przekonanie, że lepiej jest znać swój ojczysty język i drugi, międzynarodowy. Być może muszę zobaczyć, jakie korzyści z płyną z poznawania innych języków, wtedy ruszę z tym do przodu. ;)
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#3 Re: Języki obce

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 28 sie 2016, 22:58

Piotrek pisze:Chyba każdy się zgodzi że ogarnięty facet powinien potrafić wysłowić się nie tylko w języku polskim.

Nie tylko facet. :) W obecnych czasach bez języków niewiele można zdziałać. Szukając informacji najczęściej trafiamy na anglojęzyczne strony. Wiadomo - jest on najbardziej rozpowszechnionym językiem, którego się uczymy niemal od samego początku. Jednak uważam, że języka najlepiej jest uczyć się samemu - wtedy przyswajamy to, co najbardziej jest nam potrzebne. W szkole uczą nas w taki sposób, abyśmy zdawali odpowiednie egzaminy. Jednak jak przyjdzie co do czego i spotka się kogoś zza granicy na ulicy to mamy problem z wysłowieniem się.
Z angielskiego byłam dosyć słaba, ale dużo nauczyłam się poprzez tłumaczenie piosenek, oglądanie seriali po angielsku (z napisami co prawda, ale to też jakaś forma nauki), czy właśnie poszukiwanie jakiś informacji, które szybciej znajdzie się na zagranicznych stronach. Mogę powiedzieć, że obecnie bardzo dobrze posługuję się angielskim, ale to była kwestia własnej pracy nad tym.

Uczyłam się siedem lat niemieckiego, ale tak naprawdę obecnie prawdopodobnie potrafiłabym się przedstawić i powiedzieć parę rzeczy o sobie. Nie jest to zbytnio porywający język, ale niestety w szkole był obowiązkowy.
Jeżeli miałabym się uczyć jakiś języków to poszłabym w hiszpański lub włoski. Kiedyś nawet zakupiłam podręcznik do hiszpańskiego, jednak zabrakło motywacji do nauki.

A wracając ogólnie do języków, to też widać jak coraz bardziej pracodawcy kładą nacisk na języki. Angielski jest już podstawą na większości stanowisk, dlatego pracodawcy również patrzą na inne, znane przez potencjalnego pracownika, języki - często można spotkać w wymaganiach język niemiecki, hiszpański czy włoski. Ostatnio nawet spotkałam ogłoszenie, gdzie poszukiwany był pracownik, który mógł mieć zerowe wykształcenie, a wymagany był język albański... :)
Uważam, że warto się uczyć języków. Po pierwsze - dla własnego rozwoju. Po drugie - dlatego, że może nam to stworzyć nowe możliwości w różnych kierunkach.

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#4 Re: Języki obce

Nieprzeczytany postautor: Simple » 29 sie 2016, 12:43

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że j. niemiecki jest językiem prawników. Nie angielski a właśnie niemiecki z powodu swojej "dokładności".

Awatar użytkownika
CriticalThinker
Pieniacz

#5 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: CriticalThinker » 07 wrz 2016, 14:20

Oglądam wykłady i czytam książki w angielskim. Lecz z mówieniem u mnie krucho, za mało praktyki. I aż głupio się z tym czuję kiedy mam okazję z kimś się porozmawiać, wymowa i przypominanie sobie odpowiedniego słowa... eh... Mam ciężko, bo może jakimś prostym angielskim mógłbym mógłbym się sprawnie dogadywać, ale dla mnie takie mówienie byłoby nienaturalne (choć w zasadzie to jest na odwrót, prędzej ktoś nas zrozumie jak mówimy prostym językiem). Ja mam potrzebę posiadania odpowiedniego słowa na odpowiednią okoliczność. I w dodatku dominuje u mnie wolne myślenie, a komunikacja opiera się na szybkim myśleniu i reagowaniu. Więc to dla mnie całkiem inne doświadczenie od trybu "default"

morris
Użyszkodnik

#6 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: morris » 15 wrz 2016, 18:31

od roku chodzę na angielski z calkiem niezłym efektem, kieyś długo uczyłem się niemieckiego ale już od ponad 10 lat mam przerwę, przydał by mi się w pracy i w życiu zresztą też, sam próbowałem się uczyć ale już po próbach z samodzielną nauka angielksiego wiem że to kiepski pomył, na razie rozglądam się za jakimś kursem który będzie mozna w wiekszośic zrobić online

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#7 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: Borys » 17 wrz 2016, 21:34

Miałem do czynienia z angielskim, niemieckim, rosyjskim, ale od dłuższego czasu zastanawiam się nad chińskim vs arabskim. Języki, które poważnie zdominują świat...

Awatar użytkownika
Barglaz
Użyszkodnik

#8 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: Barglaz » 18 wrz 2016, 11:06

Chociażby wystarczy przejrzeć ogłoszenia dotyczące pracy w biurze, to na ogół dominują języki angielski i niemiecki.

ZielonoMi
Nowicjusz

#9 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: ZielonoMi » 18 wrz 2016, 13:54

Polecam film tego pana https://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8, bardzo ładnie i dobrze wytłumaczył jak się uczyć języka obcego.

morris
Użyszkodnik

#10 Języki obce

Nieprzeczytany postautor: morris » 21 wrz 2016, 15:46

ja się poważnie nad tym niemieckim zastanawiam, jak na razie znalazłem ciekawy kurs w empik school, muszę się przejśc do nich i dopytać o szczegóły, mają jakąś metodę insell, że to podobno jest bardzo skuteczne w nauce języka