Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Wszelkie sprawy zawodowe, takie jak wybór studiów, problemy w pracy, rozkręcanie biznesu i wiele innych.
Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#1 Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 31 sie 2016, 0:02

W kwietniu zakończyłam naukę w technikum. Mam w ręku "fach" informatyka, jednak nie jest to zawód, z którym wiązałabym mocniej swoją przyszłość, gdyż z niej wolę zajmować się programowaniem czy tworzeniem baz danych (w tych kierunkach chciałabym się rozwinąć, a można to robić indywidualnie), niż sprzętem czy sieciami komputerowymi.
Maturę zdałam na naprawdę bardzo dobrym poziomie, jednak nie czułam się na siłach, by iść na studia, chociaż wszyscy mnie na nie wysyłali. Może brakło mi ambicji albo po prostu nie wiedziałam, co chcę dalej robić. Najfajniej byłoby zarabiać na swoim hobby, ale nim nauczę się programować lub napiszę książkę, to trochę czasu minie, a do tego czasu coś trzeba robić. :D Doszłam teraz do wniosku, że chciałabym pójść raczej w coś związanego z ekonomią, księgowością - lubię pracę papierkową, szybko i dobrze się uczę, z obliczeniami problemów nie mam. Zaczęłam więc rozważać pójście do szkoły policealnej na kierunek rachunkowość. Nauka na tym kierunku trwa dwa lata, w trakcie przystępuje się do dwóch egzaminów kwalifikacyjnych - co daje dwie kwalifikacje zawodowe.
Tylko niestety znów brakuje mi bodźca, który pchnie mnie w kierunku podjęcia tej decyzji.

A co Wy myślicie? Warto pójść w tym przypadku do szkoły policealnej?

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#2 Re: Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 31 sie 2016, 11:32

A będziesz po tym studium samodzielną księgową? Będziesz mogła prowadzić księgowość firm, spółek, rozliczać osoby fizyczne itp.?

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#3 Re: Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 31 sie 2016, 12:14

No z tego, co czytałam to mogę podjąć zatrudnienie wtedy w działach finansowo-księgowych przedsiębiorstw, w bankach, jakiś ubezpieczeniach, urzędach skarbowych jako księgowy, jako specjalista do spraw finansów lub kadr i płac. A także pozwala to na własną działalność gospodarczą, czyli mogłabym działać jako samodzielna księgowa. A nauka obejmuje te wszystkie rozliczenia, obsługę programów księgowych itd. Więc wydaje mi się to dobrą opcją. :D

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#4 Re: Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 31 sie 2016, 13:08

Ok. Ale oprócz promocyjnej ulotki reklamującą ten kierunek na tym studium pogrzeb głębiej czy faktycznie tak jest. Czy zatrudniają po takim studium - wystarczy popytać w kadrach urzędów, albo firm prowadzących księgowość. A może jednak potrzebne jest wyższe wykształcenie. Kto pyta nie błądzi.
Szkoły policealne nie dają nic więcej ponad szkołę średnią. Dopiero licencjat w niektórych branżach daje przywileje im właściwe. Np. kończąc na starych zasadach tech budowlane absolwent miał uprawnienia kierownika budowy - potrzebny jest jako nadzór budowlany gdy ktoś stawia np domek jednorodzinny - które nabywał po kilku latach pracy. Dzisiaj ten przepis nie obowiązuje. Ukończenie tech. nie daje takich uprawnień. Wymagane są studia inż.

Odn. informatyki- znam gostka który jest w branży od 23 lat. Pracuje na własny rachunek 3-4 razy w roku. Ubiegły rok zamknął z wynikiem 90 tys. na koncie za dwa i pół miesiąca pracy w roku.

Wolność wyboru jeżeli ktoś jest jej świadomy to cudowna rzecz :)

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#5 Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 03 wrz 2016, 23:24

Dziękuję za doradzenie mi i podsunięcie pomysłu, by obadać co i jak. Zdecydowałam się zapisać na ten kierunek. Poświęcenie dwóch weekendów w miesiącu przez dwa lata to nie jest aż tak wiele, a zdobędę dodatkowe wykształcenie.
W międzyczasie mam plan uczenia się programowania - bo to jest coś, w co naprawdę chciałabym pójść i warto.
Chyba gdzieś we mnie siedzi potrzeba rozwijania się w wielu kierunkach. :D

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#6 Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: Simple » 04 wrz 2016, 0:16

Na zdrowie :D

robst
Zbanowany

#7 Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: robst » 21 cze 2018, 12:06

Czy ktoś jest z Płocka? Jakie kierunki polecicie?

zordon
Zbanowany

#8 Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: zordon » 21 cze 2018, 14:36

Polecam zapisanie sie do studium medycznego. Służba zdrowia jaka jest taka jest, ale jakieś zmiany następują. W przyszłości zawody w służbie zdrowia będą o wiele lepiej opłacane, poza tym nie oszukujmy się : społęczeństwo starzeje się, tak więc będzie potrzeba o wiele więcej specjalistów z tej dziedziny.
W Płocku polecam zapisanie się do studium medycznego Atut. Aktualnie prowadzona jest tam rekrutacja, dowiesz się więcej na tym portalu.
Polecam uczyć się na przykład na:
ratownika medycznego
czy na technika masażystę

eddy
Nowicjusz

#9 Szkoła policealna - dobry wybór czy nie?

Nieprzeczytany postautor: eddy » 26 cze 2018, 14:37

Moja dziewczyna robiła studium z ratownictwa. Bardzo zadowolona