Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Co siedzi w ludzkich głowach? Czym się kierują? Co na nich wpływa? Odpowiedzi znajdziecie tutaj!
Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#1 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 23 mar 2018, 22:26

Witam,

Od jakiegoś czasu męczy mnie pewien temat.
Mianowicie, zastanawiam się czy kiedy widzę, że ktoś kręci (pracodawca, znajomi) to powinnam mówić o tym wprost, czy zachować dyplomację - uśmiechnąć się i po prostu to przemilczeć.

Oczywiście bezpieczniejsza jest druga opcja, tylko że mnie to męczy, bo po prostu chcę wiedzieć na czym stoję, a jak widzę, że coś nie gra, to chciałabym to od razu wyjaśnić, tylko ciężko będzie to wyjaśniać jak ktoś usłyszy, że zarzucam mu kłamstwo itp.
Podobno milczenie jest złotem.

Dodam, że nie są to oczywiście częste akcje, jednak sytuacje te budzą we mnie niesmak. A może to ja jestem zbyt podejrzliwa?

Jak wy zapatrujecie się na temat, jak rodzicie sobie z manipulacją?

A może najlepiej olać i zająć się sobą? Na zasadzie miej wy*ebane a będzie ci dane...
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Tagi:

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#2 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: salata » 23 mar 2018, 23:15

To o czym piszesz to w naszym świecie nazywa się często polityką. Nieważne czy to w pracy czy w relacjach ze znajomymi. Niestety jezeli chodzi i zatrudnienie to walenie prosto z mostu i wypominanie kłamstwa np przełożonemu nie wróży karierze i rozwojowi. Tu należy być ze sobą szczerym o określić pewne granice.

Mnie taki dyrektor zmotywował do zmiany pracy i nie ukrywał ze się cieszy ze odchodzę, bo w firmie byłem najdłuższym stażem i nie obawiałem się mówić ci myśle. Byłem świadomy ze nie czeka mnie już żaden awans, bo on wszędzie swoich kolegów wciskał, co lizali mu każdy możliwy otwór.

Ze znajomymi jest prościej, bo nimi często być przestają. Nie lubię mieć obok mnie osoby, która stara się manipulować innymi dla swoich korzyści. Mieszkałem kiedyś z jednym takim i nie utrzymuje z nim kontaktu. Szkoda czasu na takich ludzi.

Niestety ludzie którzy manipulują i są wredni i krzykliwi najczęściej awansują i pną się drabiną kariery. Dla mnie to nie jest istotne i nie zrobię takiej kariery co ci co po trupach do celu idą.

Manipulowani jesteśmy na każdym kroku. Media, internet, itp. Szczególnie ostatnia afera o wykorzystaniu FB przez Cambridge Analitica do kampanii Trumpa lub Brexitu.

Jak masz mocne nerwy to polecam film „The Push”. Jest na netfliksie.

Tappnąłem z telefona
Pozdrówka
Salata
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#3 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: Simple » 24 mar 2018, 9:31

swiata sie nie zbawi ani nie wyleczy, kazdy gra w swoja gre

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#4 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 24 mar 2018, 19:07

salata pisze:Źródło posta Byłem świadomy ze nie czeka mnie już żaden awans, bo on wszędzie swoich kolegów wciskał, co lizali mu każdy możliwy otwór.

Mnie też to rozwala, dwie lewe ręce, ale awans jest i później ktoś musi sprzątać. Podlizują się Ci co muszą.

salata pisze:Źródło posta Ze znajomymi jest prościej, bo nimi często być przestają.

To fakt, tylko właśnie nie wiem czy tutaj z kolei ja nie przesadzam, ale nie dowiem się jak się nie zapytam.

salata pisze:Źródło posta Niestety ludzie którzy manipulują i są wredni i krzykliwi najczęściej awansują i pną się drabiną kariery.

Karierę owszem zrobią, ale nie będą mieli z kim się nią cieszyć. Coś za coś.

salata pisze:Źródło posta Manipulowani jesteśmy na każdym kroku. Media, internet

Media akurat nie robią na mnie wrażenia, mam cele i priorytety, a to co tram w tle leci mało mnie interesuje.

Dzięki za film, zerknę. Sprawdzę czy mam mocne nerwy. :P

Simple pisze:Źródło posta kazdy gra w swoja gre

Słuszna uwaga. Tylko czy jeżeli ja nie zakomunikuje, że wiem o tej grze to czy ja wtedy dobrowolnie biorę w niej udział? Milczenie podobno oznacza zgodę.

Dziękuję za odpowiedzi :)
" Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to, kim się nigdy nie będzie"

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#5 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: Simple » 24 mar 2018, 19:18

AngelSue pisze:Tylko czy jeżeli ja nie zakomunikuje, że wiem o tej grze to czy ja wtedy dobrowolnie biorę w niej udział? Milczenie podobno oznacza zgodę.

i co to zmieni jezeli oswiecisz manipulanta ze przejzalas gre? stworzysz sobie wroga a jego dzialania nie zmienisz, tylko sie okopie na pozycjach. pieprzyc go i jego gierki. rob swoje.

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#6 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 24 mar 2018, 19:35

Ok, czyli dyplomacja i zagryzanie zębów.
Niestety jestem jeszcze na tym etapie, że mam siłę "walczyć o swoje" chociaż to walka z wiatrakami <beka>
Ale widzę po innych, że im człowiek starszy tym bardziej udaje idiotę i czerpie z tego korzyści. Pracodawca nie widzi zagrożenia, tylko lojalnego pracownika. :)

Jestem jeszcze jak Filemon, może bliżej 30 będę jak Bonifacy :DD

Dzięki!

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#7 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: Simple » 24 mar 2018, 19:40

raczej filozofia 'fack it'
szkoda czasu na zastanawianie sie nad tym co kto pieprzy, jak i po co

mlodzi wynajduja problemy po to zeby sprawnie sie z nimi borykac, bo co by robili innego?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, 19:46 przez Simple, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#8 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: salata » 24 mar 2018, 19:44

AngelSue pisze:Ok, czyli dyplomacja i zagryzanie zębów.
Niestety jestem jeszcze na tym etapie, że mam siłę "walczyć o swoje" chociaż to walka z wiatrakami <beka>
Ale widzę po innych, że im człowiek starszy tym bardziej udaje idiotę i czerpie z tego korzyści. Pracodawca nie widzi zagrożenia, tylko lojalnego pracownika. :)

Jestem jeszcze jak Filemon, może bliżej 30 będę jak Bonifacy :DD

Dzięki!

Jeżeli przełożony preferuje takie zachowania to należy go zmienić w miarę możliwości. Taki rzadko kiedy potrafi rozpoznać wartościowego członka zespołu.

Niestety w Polsce ten rodzaj zachowania w pracy jest nagminny. Szczególnie, że podwładni w ten sposób manipulują często szefem, który połechtany okaże im więcej uwagi. Na zachodzie mało się to obserwuje, ale też czasami da się zauważyć. Takie zachowania to społeczne, a nie zależne od środowiska.

Tappnąłem z telefona
Pozdrówka
Salata
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
AngelSue
Warchoł

#9 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: AngelSue » 24 mar 2018, 21:20

Simple pisze:Źródło posta mlodzi wynajduja problemy po to zeby sprawnie sie z nimi borykac, bo co by robili innego?

Brak myślenia najbardziej komplikuje życie. Analiza to zawsze dobre rozwiązanie. :)

salata pisze:Źródło posta Jeżeli przełożony preferuje takie zachowania to należy go zmienić w miarę możliwości. Taki rzadko kiedy potrafi rozpoznać wartościowego członka zespołu.

Zmiana nie wchodzi w grę, pracuje od listopada, i kolejna zmiana byłaby moim 5 miejscem pracy , a to nie za dobrze wygląda w cv. Chciałabym tu zostać na ok 3 lata. Nie mogę tego powiedzieć pracodawcy, bo wtedy byłabym na straconej pozycji, aktualnie mogę jeszcze negocjować bo on nie jest pewny. Problem w tym, że odkłada rozmowy na temat umowy i zamiast mówić konkrety to teoretyzuje i heheszkuje, żeby odwrócić moją uwagę.

Nie chcę mu przypominać i się narzucać, ale jeśli tego nie zrobię, to będzie mniej czasu na negocjacje, a co za tym idzie mniej korzystne warunki zatrudnienia.

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#10 Rozpoznawanie manipulacji, a życie społeczne.

Nieprzeczytany postautor: Simple » 24 mar 2018, 21:24

dobrze jest analizowac swoje poczynania, a nie czyjes
ale...kto jak lubi