Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Jak się za to zabrać?

Dział specjalnie dla waszych problemów w związkach. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy następują ciche dni, on/ona się nie odzywa, nie wiesz jak zbudować zdrowy związek, uwolnić się od toksycznej osoby albo masz jakiś inny problem, napisz tutaj.
ProstoDoCelu
Nowicjusz

#1 Jak się za to zabrać?

Nieprzeczytany postautor: ProstoDoCelu » 07 cze 2018, 23:48

Witajcie
Na wstępie chciałbym powiedzieć, iż nie mam doświadczenia w zdobywaniu dziewczyn, ponieważ w przypadku mojego pierwszego poważniejszego związku dziewczyna od początku była mną zainteresowana i można powiedzieć że to ona mnie zdobyła, ja nie musiałem nic praktycznie robić.
Mam 22 lata, studiuje na kierunku gdzie jest dużo ludzi, jesteśmy podzieleni na małe grupki więc zdarza się że niektórych osób praktycznie się nie widuje i nie ma szansy z nimi porozmawiać.
Dwa tygodnie temu mieliśmy przez tydzień zajęcia w których brały udział osoby z różnych grup.
Spotkałem tam dziewczynę z którą nigdy wcześniej nie rozmawiałem, nawet nie byłem pewny jak ma na imię. Po zajęciach, gdy wszyscy rozchodzą się w swoją stronę "odesłałem" kumpli którzy na mnie czekali, postanowiłem zagadać do nowo poznanej koleżanki. Okazało się że idziemy w tę samą stronę, całą drogę rozmawialiśmy ze sobą, mieliśmy wspólne tematy, trwało to około 40min.
W czasie trwania tego tygodnia jeszcze rozmawialiśmy kilka razy, niestety gdy dobiegł on końca nasz kontakt się urwał. Mamy zajęcia tak poustawiane, że nie mamy szans nawet przypadkowo na siebie trafić. Tydzień później odezwałem się do niej kilka razy na fb, rozmawialiśmy głównie na tematy związane ze studiami. Za 2 tygodnie kończymy pierwszy stopień studiów wiec czas sie kończy, trzeba działać.
Dziewczyna będąca obiektem mojego zaintresowania, jest trochę nieśmiała, raczej nie ma chłopaka. Nie wiem jakie podjąć działania żeby ta znajomość przerodziła się w coś fajnego. Najlogiczniej byłoby zaprosić ją na randkę, ale zastanawiam się to dobry pomysł skoro ona jest nieśmiała i praktycznie się nie znamy. Co myślicie? :D

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Jak się za to zabrać?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 08 cze 2018, 21:30

ProstoDoCelu pisze:Źródło posta Najlogiczniej byłoby zaprosić ją na randkę, ale zastanawiam się to dobry pomysł skoro ona jest nieśmiała i praktycznie się nie znamy.

Jeżeli jest nieśmiała, to nie ma nic to do rzeczy, że mozesz jej się podobać i ostatecznie ekscytacja/ciekawość wygra z jej nieśmiałością, jeśli jest zainteresowana.
Randka to sposób na poznawanie się, sprawdzenie, czy 2 osoby do siebie pasują. Jeżeli nie ma szans, byście się gdzieś spotkali na studiach, to ją po prostu zaproś. Nie ma na co czekać.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

ProstoDoCelu
Nowicjusz

#3 Jak się za to zabrać?

Nieprzeczytany postautor: ProstoDoCelu » 08 cze 2018, 21:37

Tak zrobię, jeśli odmówi to odpuścić czy zaproponować później jeszcze jeden raz? Nigdy do końca nie wiedziałem co robić w takich sytuacjach.

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#4 Jak się za to zabrać?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 09 cze 2018, 0:41

Odpuść wtedy, kiedy będziesz czuć, że musisz ją przymuszać do spotkań. Niedostępność jest okej, ale nie wtedy, kiedy stajemy na rzęsach, by spotkać się z dziewczyną, a ona za setnym razem się zgadza. Miej godność i odrobinę cierpliwości. ;)
Jeśli nie ta, to inna.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.